Selenium

Spastroje

Seleni kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar, funksionin normal të tiroides, spermatogjenezën normale, mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve normalë.

Përshkrim

PËRFITIMET
Seleni kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar, funksionin normal të tiroides, spermatogjenezën normale, mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve normalë.

PËRBËRËSIT
Përbërësit: agjentë grumbullimi: fosfat dikalciumi, celulozë mikrokristaline, L-selenometionine, agjentë anti-ngurtësues: dioksid silici, kripëra magnezi të acidit yndyror; agjentët e lustrimit: hidroksipropil metilcelulozë, glicerinë, dyll carnauba.
Çdo tablet përmban 200 µg Selen.
PËRDORIMI
Të përdoret 1 tabletë në ditë. Të merret me ushqim.

KUJDES
Gratë shtatzëna ose gjidhënëse, të sëmurët kronikë, të moshuarit, individët nën moshën 18 vjeç, ata që marrin ilaçe me recetë, si dhe ata me një gjendje mjekësore të diagnostikuar nga mjeku duhet të këshillohen me një mjek, farmacist, profesionist tjetër të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para marrjes shtesa dietike.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!

RUAJTJA
Ruani në një vend të paarritshëm për fëmijët!
Të ruhet në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Selenium”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *