Nova Energy

Spastroje

NOVA.energy është një shtesë ushqimore e bazuar në KREATINË, ARGININË dhe KARNITINË , me magnez, kalium dhe vitamina.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Falë përbërësve që përmban NOVA.energy indikohet për:
Funksionimin normal të muskujve (kaliumi, magnezi)
Formimin normal të kolagjenit, për funksionimin normal të kockave dhe kërcit (Vitamina C)
Promovon metabolizmin normal të energjisë (vitaminat B6, B12, C, magnezi, hekuri, tiamina)
Ul lodhjen dhe plogështinë (vitaminat B6, B12 dhe C, magnez, hekur)
Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar (hekuri, seleni, vitaminat B6, B12, C)
Kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut (hekuri, vitaminat B6, B12)
Promovon funksionimin normal të sistemit nervor (kaliumi, magnezi, tiamina, vitaminat B6, B12, C)
Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ (seleni, vitamina C, E)
Kontribuon në funksionin normal psikologjik (vitamina C, kaliumi, magnezi, vitaminë B6, B12, tiamina).

PËRBËRËSIT
Doza e përbërësve aktiv për 2 qese: 3000 mg kreatinë, 1400 mg L- argininë, 600 mg acid L-aspartik, 300 mg L- karnitinë, 300 mg kalium (15% VNR*), 200 mg mangez (53% VNR*), 90 mg vitaminë C (113% VNR*), 30 mg koenzim Q10, 20 mg hekur (143% VNR*), 15 mg vitaminë E (125% VRU*), 3 mg vitaminë B6 (214% VRU*), 2 mg tiaminë (182% VRU*), 80 mcg selen (145% VRU*) dhe 1.5 mcg vitaminë B12 (60% VRU*).
Përbërësit tjerë: kreatinë monohidrat, magneisum L-pidolat, L-argininë klorhidrat; rregullator të aciditetit: acidi citrik; citrat kaliumi; acid L-aspartik; L-karnitinë tartarat; fruktozë; aromë; ngjyrues: pangjari i kuq, riboflavin-5 fosfat; maltodekstrinë, vitaminë C (acid L- askorbik); agjent anti-ngurtësues: dioksid silici; ferro fumarat, ëmbëlsues: sukralozë; vitaminë E (acetat DL-alfa tokoferol); koenzim Q10, vitaminë B6 (piridoksin klorhidrat); vitaminë B1 (tiaminë klorhidrat), vitamin B12 (ciankobalaminë). ME SHEQER DHE ËMBËLSUES.

Pa gluten. Pa laktozë.

VRU*- Vlera referusese ushqyese.

PËRDORIMI
Ne rekomandojmë që të merrni 1 qese 2 herë në ditë. Treteni në një gotë të madhe me ujë (200 ml).

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni larg fëmijëve të moshës mbi 3 vjeç. Produkti nuk është menduar si një zëvendësues për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe duhet të përdoret si pjesë e një jetese të shëndetshme. Mos e përdorni në shtatzëni. Për shkak të pranisë së kreatinës, produkti është menduar vetëm për të rriturit.

RUAJTJA
Ruhet në temperaturë dhome në një vend të freskët dhe larg burimeve të nxehtësisë. Data e skadimit e treguar i referohet produktit, të ruajtur në mënyrë korrekte, në paketim të pahapur.

PAKETIMI
24 qese pluhur

Informacion shtesë

Sasia

24

Forma Farmaceutike

Qese Pluhur

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Nova Argentina

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova Energy”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *