Normaderm Phytosolution Gel

Spastroje

Pastrues për lëkurë me akne.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Përbërësit e saj kanë veprim pastrues, antibakterial dhe keratolitik për të ndihmuar në luftimin e
akneve duke i larguar ato, duke ndërprerë procesin e tyre e duke parandaluar që të shfaqen akne të reja.
*Efikasiteti i vërtetuar klinikisht.

PËRBËRËSIT
Geli ynë i parë pastrues për lëkurë të yndyrshme të prirur me akne, i pasuruar me minerale dhe
probiotikë.
Ky gel është formuluar nga 4 përbërës aktivë të fuqishëm në një bazë pastrimi me bazë bimore.
Zink, Glukonati i bakrit, Acidi salicilik dhe probiotikë.
PH FIZIKOLOGJIK 5.5

Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontrollin dermatologjik.
Hipoalergjenik .

Me qetësues dhe forcuës të ujit mineral Termal Vichy.
Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Fytyra të pastrohet me ujë të ngrohtë për të ndihmuar në hapjen e poreve.
Aplikoni gelin në fytyrë dhe masazhone lehtë në fytyrë me lëvizje rrethore. Kushtojini vëmendje të
veçantë zonave të prirura për akne në fytyre. Shmangeni zonën e syve.
Shpërlajeni me ujë të ngrohtë.
Lëkura të thahet me një peshqir të pastër.
Për efikasitet maksimal, përdoreni Losionin Normaderm dhe kremin Normaderm.

PAKETIMI
400 ml

Informacion shtesë

Sasia

400ml

Forma Farmaceutike

Xhel

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Vichy

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Normaderm Phytosolution Gel”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *