Natural Retinol Cream

Spastroje

Krem cilësor natyral që hidraton, rigjeneron dhe mbron lëkurën. Përmban antioksidantë që ndihmojnë të ngadalësojnë procesin e plakjes, duke eliminuar radikalet e lira. Përmbajtja natyrore e kombinuar me ekstrakte bimore, është e rëndësishme për t’i dhënë lëkurës freski, një jetë të shëndetshme, të re dhe të tonifikuar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Krem cilësor natyral që hidraton, rigjeneron dhe mbron lëkurën.

Me Swanson Premium Retinol krem, ne vazhdojmë traditën tonë të ju sjellim cilësi dhe markë dermatologjike dhe farmaceutike në formulim natyral. Së bashku me ekstraktet bimore si aloe vera, vaj kokosi dhe vaj lini ndihmojnë lëkurën tuaj duke ju mbrojtur kundër efekteve të dëmshme të jetës moderne të përditshme.

Natural Retinol krem është në gjendje të shtoje kapacitetin e regjenerimit të lëkurës gjatë 24 orëve ashtu që lëkura të vetë riparohet gjatë natës.

Është një kombinim nga substancat më të mira për trajtimin dhe rigjenerimin intensiv të lëkurës.

Përmban antioksidantë që ndihmojnë të ngadalësojnë procesin e plakjes, duke eliminuar radikalet e lira. Përmbajtja natyrore e kombinuar me ekstrakte bimore, është e rëndësishme për t’i dhënë lëkurës freski, një jetë të shëndetshme, të re dhe të tonifikuar.
Është 97% natyral dhe nuk përmban paraben.

PËRBËRËSIT
Ujë i pastruar (i dejonizuar), xhel gjethesh Aloe barbadensis (aloe vera), glicerinë perimesh, vaj farë Simmondsia chinensis (jojoba), vaj Prunus amygdalus dulcis (bajame e ëmbël), vaj ekstra i virgjër i Cocos nucifera (kokosit), acid stearik, cetil alkool, dyll bletësh, gjalpë kakao, gjalpë shea, fenoksietanol, retinil (vitaminë A palmitat) (në vaj misri), d-pantenol (vitaminë B-5), vitaminë E (tokoferol), vitaminë C (acid askorbik), lecitinë soje, hidroksid kaliumi, çamçakëz xantan, ekstrakt gjethe Origanum vulgare (rigon), ekstrakt gjethe Thymus vulgaris (trumzë), ekstrakt lëvore Cinnamomum zeylanicum (kanellë), ekstrakt gjethe Rosmarinus officinalis (rozmarinë), ekstrakt lule Lavandula angustifolia (livando), Citrus medica limonum ( ekstrakt lëkure limoni), ekstrakt gjetheje Mentha piperita (karamele mente), ekstrakt rrënjë Hydrastis canadensis (artë), ekstrakt gjethe Olea europaea (ulliri).

PËRDORIMI
Vendoseni dy herë në ditë në lëkurën e sapo larë. I përshtatshëm për tu vënë nën makijazh (make up).

KUJDES
Mos e përdorni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose jeni gji dhënëse.
Vetëm për përdorim të jashtëm.
Shmangni kontaktin me sytë.
Nëse ndodh acarim i lëkurës, ndërpriteni përdorimin.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

59 ml

Froma Farmaceutike

Kremë

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Swanson

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Natural Retinol Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *