Hair Beauty Vitamins

Spastroje

Ky kombinim i vitaminave, mineraleve dhe përbërsëve të tjerë është thelbësor për disa funksione në qelizat në të gjithë trupin tuaj, duke përfshirë ato suplemente të cilat janë përgjegjëse për flokët tuaj. Flokët tuaj përbëhen nga një proteinë strukturore e quajtur keratin. Vitaminat ndihmojnë në forcimin e gjëndrave të flokëve, përdorimin optimal të proteinave dhe mbajtjen e flokëve të shëndetshëm.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Ky kombinim i vitaminave, mineraleve dhe përbërsëve të tjerë është thelbësor për disa funksione në qelizat në të gjithë trupin tuaj, duke përfshirë ato përgjegjëse për flokët tuaj. Flokët tuaj përbëhen nga një proteinë strukturore e quajtur keratin. Vitaminat ndihmojnë në forcimin e gjëndrave të flokëve, përdorimin optimal të proteinave dhe mbajtjen e flokëve të shëndetshëm
Biotina, bakёri, jodi, vitaminat B3, B5 dhe B12 kontribuojnë në metabolizmin normal energjetik dhe funksionimin normal të sistemit nervor. Bakri kontribuon në mbajtjen normale tё indeve lidhëse. Bakri kontribuon në transportin normal të hekurit në organizëm. Jodi dhe hekuri kontribuojnë në funksionin normal kognitiv. Kolina kontribuon në metabolizmin normal të homocisteinës dhe lipideve.

PËRBËRËSIT
Bitartrat i kolinës, inozitol, agjentë lustrues: hidroksipropil metilcelulozë, nikotinamid, fumarat i hekurit, acid para-aminobenzoik, agjent fortësues: dioksid silikoni, pantotenat D-kalciumi, citrate të zinkut, glukonat bakri, agjent anti-ngurtësues: kripëra të acideve yndyrore të magnezit, glukonat mangani, ekstrakt i algave, D-biotinë, acid folik, jodur kaliumi, cianokobalamin.
Çdo kapsulë përmban (% VRU*)
Vitaminё B3 36 mg NE (225%)
Vitaminё B5 12 mg (200%)
Vitaminё B12 10 μg (400%)
Hekur 10 mg (71.4%)
Zink 5 mg (50%)
Bakёr 1 mg (100%)
Mangan 1 mg (50%)
Biotinё 500 μg (1000%)
Acid folik 200 μg (100%)
Jod 120 μg (80%)
Kolinё 250 mg
PABA 30 mg
Inozitol 125 mg
Ekstrakt i algave 5 mg
* Vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Të përdoret 1 kapsulë çdo ditë. Të merret me ushqim.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët!
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Renia e flokeve

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Flokët, Lëkura dhe Thonjtë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Hair Beauty Vitamins”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *