Glucosamin Chondroin + MSM & Kolagen

Spastroje

Kondroitina besohet se ndihmon trupin të mbajë lëng dhe fleksibilitet në nyje.
Glukozamina është një substancë që besohet se ndihmon në zhvillimin dhe rinovimin e kërcit (indi i fortë lidhës i vendosur kryesisht në kocka pranë nyejve në trup), dhe e mban atë të lubrifikuar për lëvizje dhe fleksibilitet më të mirë të nyjeve.
Metilsulfonilmetani (MSM) ndihmon në mbështetjen e muskujve dhe tetivave në trup.
Kondroitina, glukozamina dhe MSM është një ilaç i kombinuar që është përdorur në mjekësinë alternative si një ndihmë ndoshta efektive në trajtimin e artrozës, dëmtimit të muskujve të shkaktuar nga ushtrimet dhe çrregullimeve të tjera inflamatore të nyjave.
Proteina më e bollshme që gjendet në trupin tuaj është kolagjeni, i cili luan një rol jetësor në sigurimin e mbështetjes dhe elasticitetit të indit lidhës, siç janë kërcet, kockat, tendinat dhe ligamentet.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Glukozamina dhe kondroitina janë komponente bazë të kërces së nyejve, analogeve të nyejve dhe strukturës së fijeve.

Kondroitina besohet se ndihmon trupin të mbajë lëng dhe fleksibilitet në nyje.
Glukozamina është një substancë që besohet se ndihmon në zhvillimin dhe rinovimin e kërcit (indi i fortë lidhës i vendosur kryesisht në kocka pranë nyejve në trup), dhe e mban atë të lubrifikuar për lëvizje dhe fleksibilitet më të mirë të nyejve.

Metilsulfonilmetani (MSM) ndihmon në mbështetjen e muskujve dhe tetivave në trup.
Kondroitina, glukozamina dhe MSM është një ilaç i kombinuar që është përdorur në mjekësinë alternative si një ndihmë ndoshta efektive në trajtimin e artrozës, dëmtimit të muskujve të shkaktuar nga ushtrimet dhe çrregullimeve të tjera inflamatore të nyjeve.
Proteina më e bollshme që gjendet në trupin tuaj është kolagjeni, i cili luan një rol jetësor në sigurimin e mbështetjes dhe elasticitetit të indit lidhës, siç janë kërcet, kockat, tendinat dhe ligamentet.

PËRBËRËSIT
Glukozaminë sulfati (e molusqeve), zgjerues të vëllimit: celulozë mikrokristaline; metilsulfonilmetan, kondroitin sulfat, kolagjen, kompleks i bioflavonoideve agrume, substanca anti-aglutinimi: dioksid silici, kripëra të acidit yndyror; ekstrakt i thatë i xhenxhefilit (Zingiber officinale) rrënjë (20:1), substanca lustruese: hidroksipropil metilceluloze, glicerinë, dyll karnauba.
Përmbajtja 1 tabletë
Glukozaminë sulfati 2KCL 500 mg
MSM 133.3 mg
Kondroin sulfati 100 mg
Kolagjen 100 mg
Komples i bioflavonoideve argume 100 mg
Xhenxhefil (Zingiber officinale L.) ekstrakt i rrënjës (20:1) 5 mg

PËRDORIMI
Të rriturit dhe fëmijët nga mosha 12 vjeçare – 1 tabletë në ditë.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët!
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Glucosamin Chondroin + MSM & Kolagen”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *