Eucerin Kids Sun Lotion Protection 50+

Spastroje

• Mbrojtje shumë e lartë nga dielli për fytyrën
• Teknologji spektrale e avancuar: Mbrojtja UVA / UVB dhe mbrojtja nga drita HEVIS
• Për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme

Përshkrim

PËRSHKRIMI
• Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ + UVA
• Teknologji spektrale e avancuar
• E mbron dhe e qetëson lëkuren e ndjeshme të fëmijëve
• Pa parfum, jashtëzakonisht rezistent ndaj ujit
• Pa njolla pas larjes: intensiteti i njollave në rroba të shkaktuara nga mbetjet e produktit për mbrojtje nga dielli, bie pas larjes.

Inovacioni Eucerin te mbrojtja nga dielli:
Rrezet UV janë shkaktarët kryesor të dëmtimit të lëkurës i nxitur nga rrezatimi në diell. Përveç rrezeve UV, edhe drita e dukshme me energji të lartë çon në zhvillim të radikaleve të lira dhe ndikim shtesë të dëmshëm në lëkurë. Eucerin me TEKNOLOGJI SPEKTRALE TË AVANCUAR i kombinon filtrat UVA/B për mbrojtje shumë të lartë UV dhe Likokalkonin A i cili i neutralizon radikalet e lira të induktuara nga rrezet UV dhe ato të dukshme me energji të lartë.
Acidi gliceritinik i mbështet mekanizmat ekzistues të ripërtëritjes së ADN-së në lëkurë.
Pa njolla pas larjes: intensiteti i njollave në rroba të shkaktuara nga mbetja e produktit për mbrojtje nga dielli, bie pas larjes
• Mbron nga djegiet dhe e zvogëlon rrezikun e dëmtimit afatgjatë i shkaktuar nga veprimi i rrezeve të diellit.
• E mbron dhe e qetëson lëkurën e ndjeshme të fëmijëve.
• Pa parfum, jashtëzakonisht rezistent ndaj ujit.
• I përshtatshëm për foshnjat pas muajit të 3-të të jetës.

Me studime klinike dhe dermatologjike është dëshmuar toleranca shumë e mirë te lëkura e ndjeshme e fëmijëve.
PËRDORIMI
Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell.
Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat dhe sipërfaqet e forta ashtu që të parandalohet shfaqja e njollave.
PAKETIMI
150 ml

Informacion shtesë

Sasia

150ml, 200ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Fluid, Krem, Krem-Xhel, Losion, Sprej

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Faktori mbrojtës

25, 30, 50

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës, Të ndjeshme, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Kids Sun Lotion Protection 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *