Eucerin Kids Mineral Sun Lotion Sensitive Protect 30+

Spastroje

• Mbrojtje nga dielli për përdorim të përditshëm në lëkurën e ndejshme të fëmijëve
• Mbron nga dielli – përfshirë dëmtimin e lëkurës dhe djegiet
• Pa parfum dhe rezistent ndaj ujit
• Pa filtra kimik
• I përshtatshëm për foshnjat pas 3 muajve

Përshkrim

PËRSHKRIMI
E mbron lëkurën e ndjeshme të fëmijëve nga djegiet e diellit dhe dëmtimet afatgjata të shkaktuara nga rrezet UV.
E mbron dhe qetëson lëkurën e ndjeshme.
Filtra 100% mineral.
Pa parfum, jashtëzakonisht rezistent ndaj ujit.
Pa parfum dhe paraben.
Tolerancë e mirë e dëshmuar klinikisht te lëkura e ndjeshme e fëmijëve.

Inovacion në mbrojtjen nga dielli:
Sistemi mineral fotostabil me spektër të gjerë (në përputhje me rregullativën e BE) bazohet në Mikropigmentet që i reflektojnë rrezet UV direkt nga sipërfaqja e lëkurës. Përmban edhe acid gliceritinik i cili i mbështet mekanizmat ekzistues të ripërtëritjes së ADN-së.
Me studimet klinike dhe dermatologjike është dëshmuar toleranca e mirë te lëkura e ndjeshme e fëmijëve.
PËRDORIMI
Kremi të vendoset në sasi të mjaftueshme para ekspozimit në diell. Të vendoset përsëri rregullisht, posaçërisht pas notit, djersitjes dhe shpëlarjes. Zvogëlimi i sasisë së produktit dukshëm e zvogëlon nivelin e mbrojtjes. Të shmanget ekspozimi i madh në diell edhe gjatë përdorimit të produktit për mbrojtje nga dielli. Ekspozimi shumë i madh në diell përbën rrezik shëndetësor. Foshnjat dhe fëmijët e vegjël të mos ekspozohen direkt në diell. Pas aplikimit duhet të pritet që lëkura ta përthithë plotësisht kremin para veshjes dhe të shmanget kontakti direkt me rrobat dhe sipërfaqet e forta ashtu që të parandalohet shfaqja e njollave.

KUJDES
Të shmanget kontakti me sytë.

PAKETIMI
150 ml

Informacion shtesë

Sasia

150ml

Forma Farmaceutike

Losion

Faktori mbrojtës

30

Mosha

Fëmijë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi ndaj diellit

Lloji i lëkurës

Të gjitha tipet e lëkurës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Kids Mineral Sun Lotion Sensitive Protect 30+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *