Eucerin AtopiControl Care

Spastroje

• Kujdes intensiv për një ndezje të Dermatitit Atopik
• Trajtim i lokalizuar për njolla të irrituara dhe kruajtëse të lëkurës
• Për fytyrën dhe trupin
Kujdes intensiv për ndezjet e Dermatitit Atopik
Lehtësim për kruarje të lëkurës. Qetëson dhe qetëson skuqjen dhe acarimin dhe lehtëson kruajtjen në një nivel ndjesor, duke zvogëluar kështu nevojën për gërvishtje.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kompleks i substancave të cilat e qetësojnë lëkurën
E qetëson lëkurën e acaruar dhe lehtëson kruarjen në fazën akute
I përshtatshëm edhe për foshnjat
Pa parfum dhe paraben

Eucerin AtopiControl Acute Care kremi:
• Kujdes aktiv për lehtësim efikas të simptomave të lëkurës së thatë, të skuqur e cila kruhet gjatë fazës akute.
• Efikasiteti dhe toleranca e mirë janë të vërtetuara me studime klinike dhe dermatologjike.
• Pa kortikosteroide.

Inovacion: Formulimi përmban kompleks të substancave të cilat e qetësojnë lëkurën:
• Omega acidet yndyrore (nga vaji i Lule Pranverës dhe farave të rrushit) e rigjenerojnë lëkurën
• Likokalkoni A (ekstrakt nga jamballi) e qetëson lëkurën
• Dekandioli vepron kundër kruarjes dhe si antibakterial.

Rezultati: Simptomat e fazës akute janë reduktuar dukshëm, lëkura e acaruar dhe e skuqur qetësohet. Nevoja për tu kruar pakësohet dhe gjendja e lëkurës përmirësohet dukshëm.
Studimet klinike dhe dermatologjike e kanë vërtetuar efikasitetin e lartë dhe tolerancën e mirë në lëkurën atopike të thatë.
PËRDORIMI
Të përdoret aq herë sa të jetë e nevojshme në sipërfaqet e prekura. Mund të shfaqet ndjenja e të ftohtit apo e djegies.
RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë deri në 25°C.

PAKETIMI
40ml

Informacion shtesë

Sasia

40ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për lëkurë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin AtopiControl Care”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *