Eucerin Aquaporin Active Dry Skin

Spastroje

• Për lëkurë të ndjeshme
• Hidratim intensiv, afatgjatë
• Për lëkurë normale dhe të kombinuar të fytyrës

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Lëkura e dehidruar e ndjeshme shpesh ka tçekuilibër të lagështisë natyrale, që rezulton me ndjenjë të shtrëngimit dhe parehatisë.
AQUAporin Active ofron hidratim intensiv dhe afatgjatë për lëkurën e ndjeshme të fytyrës, ashtu që ajo të jetë fisnike, e butë dhe e shkëlqyeshme.

Inovacioni:
Formula me gliko-glicerol identik natyral i cili ndihmon në krijimin e rrjetës të kanaleve aquaporinë të ujit ndërmjet qelizave dhe mundëson qarkullimin e ujit në shtresat sipërfaqësore të lëkurës, për hidratim optimal.
Rezultati:
• Hidratim intensiv gjatë 24 orëve
• Liron nga ndjenja e shtrëngimit, lëkura është fisnike dhe e butë
• Përthithet shpejtë
• Bazë e shkëlqyeshme për makijazh
• Pa veti komedogjene
• Pa parfum
• Pa paraben .

Studimet klinike dhe dermatologjike kanë vërtetuar efikasitetin e lartë dhe tolerancën e mirë në lëkurë të ndjeshme të lëkurës.

PËRDORIMI
Kremi të aplikohet në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte pas pastrimit të plotë.

KUJDES
Të shmanget kontakti me sytë.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

15ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Krem

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Eucerin

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Lloji i lëkurës

Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të thate

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Eucerin Aquaporin Active Dry Skin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *