Cystiphane Biorga Anti-Dlandruf Ds Shampo

Spastroje

Me kompleksin e tij antifungal ekskluziv, veprimi i gjerë i shamponit DS Biorga Cystiphane Intenziv kundër zbokthit, lufton në mënyrë efektive situatat e rënduara me zbokth e që kombinohet me kruarje të lëkurës së kokës:

• Eliminon zbokthin.
• Parandalon rishfaqjen e zbokthit dhe përmirëson shëndetin e ekuilibrit natyror fungal të kokës.
• Zbeh acarimin dhe kruajtjen.
Me aromë të këndshme, Cystiphane Biorga Anti-Dandruff Intensive DS Shampoo lë flokët me shkëlqim, të butë dhe të lëmuar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Me kompleksin e tij antifungal ekskluziv, veprimi i gjerë i shamponit DS Biorga Cystiphane Intenziv kundër zbokthit, lufton në mënyrë efektive situatat e rënduara me zbokth e që kombinohet me kruarje të lëkurës së kokës:

• Eliminon zbokthin.
• Parandalon rishfaqjen e zbokthit dhe përmirëson shëndetin e ekuilibrit natyror fungal të kokës.
• Zbeh acarimin dhe kruajtjen.
Me aromë të këndshme, Cystiphane Biorga Anti-Dandruff Intensive DS Shampoo lë flokët me shkëlqim, të butë dhe të lëmuar.

PËRBËRËSIT
Përbërësit kryesorë aktivë:
• Kompleksi ekskluziv antifungal (Mikonazol + Klimbazol): ndihmon në parandalimin e përhapjes së majave Malasezia, shkaku kryesor i zbokthit.
• Acidi salicilik dhe Resorcinoli: përbërës aktivë keratolitikë që ndihmojnë në eleminimin e zbokthit.
• Vaj thelbësor i dëllinjës: qetëson acarimin e kokës.
0% Paraben
0% Fenoksitanol

Përbërja e detajizuar:
Ujë –ammonium lauril sulfat– decil glukozide– natrium lauril sulfate – PEG-80 gliceril kokat – acid salicilik– kopolimer akrilat –natrium hidroksid– klimbazol – PEG-12 dimetikon – rezorcinol – vaj i drurit Juniperus Oksicedrus)– aromë– mikonazole nitrat– polikuaternum-10 – acid benzoik.
Përmban Resorcin

PËRDORMI
Vendoseni në flokë të lagur, fërkojeni duke e masazhuar butësisht lëkurën e kokës. Lëreni të vepron për 3 minuta dhe shpërlajeni mirë, përsëriteni sërish nëse është e nevojshme. Përdorni 2 deri 3 herë në javë për të paktën 6 javë si një kurë fillestare agresive, më pas përdoreni sipas rezultateve.
KUJDES
Shpërlajeni tërësisht në rast të kontaktit me sytë. Mbani largë fëmijëve.

Informacion shtesë

Sasia

200ml

Qëllimi

Kundër zbokthit

Brendi

Biorga

Kujdesi Personal

Kujdesi për flokët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Cystiphane Biorga Anti-Dlandruf Ds Shampo”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *