Capital Soleil Fresh Protective Milk 50+

Spastroje

• Ideale për familje
• Lufton efektet e dëmshme të rrezeve UV të diellit
• Lehtë për tu aplikuar dhe nuk lë shenja të bardha

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Qumështi i freskët hidratues për mbrojtje për të gjithë familjen nga rrezet UV. Në fund qumështi mbrojtës duket i padukshëm, pa shenjë të bardhë dhe pa efekt yndyror. Formë fluide dhe formulë hidratuese që përhapet lehtësisht në lëkurë.

Formula me Mexoryl XL®, një filtër me spektër të gjerë të patentuar së bashku me filtra të tjerë të fuqishëm mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB.
Rezistent ndaj ujit.
Me Mexoryl, filtri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik.
Hipoalergjenik.
Me ujin qetësues dhe forcues të ujit mineral Termal Vichy.
Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni në fytyrë dhe trup 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell.
Ri-aplikoni sipas nevojës pas notit, tharjes me peshqir dhe djersitjes .
Lloji i lëkurës: Për të gjitha tipet e lëkurës.

PAKETIMI
300 ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Soleil Fresh Protective Milk 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *