Capital Ideal Soleil Emulsion 50+

Spastroje

Ndihmon duke mbrojtur lëkurën tuaj ndaj efekteve negative që shkakton dielli dhe rrezet UV.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Idéal Soleil Matifikues (largues i yndyrës së tepërt) mbrojtjes nga dielli SPF 50 ndihmon mbrojtjen e lëkurës kundër efekteve të dëmshme të diellit dhe rrezeve të tij UV. Lë lëkurën të butë, të thatë, pa shkëlqim, e rezistente ndaj ujit. Formula me Mexoryl XL®, ka një filtër të patentuar të spektrit të gjerë, së bashku me filtra të tjerë të fuqishëm, mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB. Mexoryl formula nuk e humb efektivitetin e saj gjatë ekspozimit në diell. Jep ndjesi të këndshme dhe e lehtë për t’u aplikuar, hidraton lëkurën pa lënë asnjë shenjë të bardhë ose ngjitëse.

Efikasiteti i testuar nën kontrollin dermatologjik.
• Me Mexoryl, filtri nr.1 që rekomandohet nga dermatologët.
• Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontrollin dermatologjik.
• Hipoalergjenik.
• Me qetësues dhe përforcues të ujit mineral Termal Vichy.
• Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell. Ri-aplikoni së paku çdo 2 orë sidomos pas notit, tharjes me peshqir apo djersitjes.

Lloji i lëkurës: e kombinuar, e yndyrshme.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Ideal Soleil Emulsion 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *