Capital Soleil Mattifying 3-In-1 50+

Spastroje

Veprim 3 në 1:
1. Mbron nga rrezet e dëmshme UVA dhe UVB.
2. Matifikon lëkurën.
3. Shërben si barrierë mbrojtëse kundër ndotjes.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Capital Soleil Matyffing 3 in 1 përdor filtra me spektër të gjerë UVA dhe UVB për të reflektuar rrezet e diellit larg lëkurës ndërsa thith rrezatimin. Formula është e pasuruar me Ujin termik të mineralizuar Vichy që e mban lëkurën të hidratuar ndërsa lufton radikalet e lira – të shkaktuara nga ekspozimi në diell.
Kombinim unik i argjilës jeshile dhe probiotikëve, në një produkt të vetëm.
1. Argjila jeshile ka aftësi të thithë yndyrën e tepërt, duke pastruar në thellësi lëkurën dhe duke mos shkaktuar mbylljen e poreve.
2. Kontrollon yndyrën përgjatë gjithë ditës.
3. Uji i mineralizuar Vichy dhe ekstraktet e Bifidus forcojnë barrierën e lëkurës kundrejt faktorëve që shkaktojnë yndyrën e tepërt (rrezatimi UV, ndotja, stresi oksidativ).
Përthithje e shpejtë, pa lënë njolla të bardha në lëkurë.
I përshtatshëm për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme.

• Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontrollin dermatologjik.
• Hipoalergjenik.
• Me qetësues dhe përforcues të ujit mineral Termal Vichy.
• Nuk përmban Paraben.

PËRDORIMI
Aplikoni 15 deri 30 minuta para ekspozimit në diell. Ri-aplikoni së paku çdo 2 orë.

PAKETIMI
50 ml

Informacion shtesë

Sasia

200ml, 300ml, 50ml, 9 g

Forma Farmaceutike

Emulsion, Krem, Losion, Qumësht, Qumësht-Xhel, Sprej, Stik

Lloji i lëkurës

Normale dhe të thatë, Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të kombinuar dhe të yndyrshme

Faktori mbrojtës

30, 50

Mosha

Fëmijë, Të rritur, Të rritur + Fëmijë

Ngjyra

Me ngjyrë, Pa ngjyrë

Qëllimi

Mbrojtje nga dielli

Brendi

Vichy

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Capital Soleil Mattifying 3-In-1 50+”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *