Biotin 5mg

Spastroje

Pjesë e grupit të vitaminave B ( vitamina B7). E quajtur ndryshe edhe vitamina H.
Ndihmon në ushqimin e flokëve, lëkurës dhe thonjve.
Mbështet prodhimin e energjisë përmes metabolizmit të karbohidrateve, proteinave dhe yndyrave, sepse ndihmon në shndërrimin e ushqimit në energji.
Biotina është në një formë biologjikisht aktive në një kapsulë të lehtë për t’u gëlltitur.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Pjesë e grupit të vitaminave B ( vitamina B7). E quajtur ndryshe edhe vitamina H.
Ndihmon në ushqimin e flokëve, lëkurës dhe thonjve.
Mbështet prodhimin e energjisë përmes metabolizmit të karbohidrateve, proteinave dhe yndyrave, sepse ndihmon në shndërrimin e ushqimit në energji.
Biotina është në një formë biologjikisht aktive në një kapsulë të lehtë për t’u gëlltitur.
Shpesh quhet “lënda ushqyese e bukurisë” për shkak të ushqimit që jep për flokë dhe skalp të shëndetshëm, ky kompleks i vitaminave B është një faktor i rëndësishëm i enzimave të përfshira në metabolizmin e acideve yndyrore, duke ndihmuar në furnizimin e qelizave me energji. Swanson Premium Biotin jep 5,000 mcg (5 mg) D-biotinë, forma natyrale, biologjikisht aktive. Swanson Premium është marka më e mirë e biotinës për shkak të madhësisë së vogël të pilulës në krahasim me markat e tjera.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 5,000 mcg Biotin.
Përbërësit tjerë: miell orizi, xhelatinë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

Lejimi i rekomanduar dietik (RDA) për Biotin mund të ndryshojë në bazë të moshës, gjinisë ose nevojave individuale të shëndetit tuaj. Rekomandohet që të konsultoheni me një mjek të kualifikuar të shëndetësisë për të përcaktuar nevojat tuaja specifike përpara se të përdorni një dozë të lartë të Biotinës, veçanërisht nëse jeni shtatzënë, jeni diagnostikuar me një gjendje mjekësore ose merrni ilaçe me recetë.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodhin ndonjë reaksion negativ.
Nëse jeni shtatzënë, ose ushqeheni me gji, apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
RUAJTJA
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët!

Informacion shtesë

Sasia

100, 30

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Flokët, Lëkura dhe Thonjtë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Biotin 5mg”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *