Beta-Sitosterol

Spastroje

Ofron mbështetje për shëndetin e përgjithshëm kardiovaskular.
Ndihmon në ruajtjen e niveleve të kolesterolit të shëndetshëm brenda kufijve normalë.
Mbështet shëndetin imunitar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Beta-Sitosterol është substancë e cila gjendet në bimë, në fruta, perime, arra dhe fara. Bima përdoret për të prodhuar ilaçe. Beta-sitosterol është bimë që ka substance të ngjashme me kolesterolin. Ndikon në uljen e kolesterolit duke penguar sasitë mëdha të kolesterolit të futen në organizëm. Ofron mbështetje potente për sistem kardiovaskuar të shëndetshëm dhe është një zgjedhje e duhur për mbështetje ditore sistemit kardiovaskular.
Bazuar në hulumtimet shkencore te shumta që janë bërë nga Food and Drug Administration (FDA) lejon fabrikat të prodhojnë Beta-Sitosterol në prodhimet e tyre për të ulur rrezikun nga sëmundjet e zemrës në zbritjen e nivelit të kolesterolit të keq ( LDL).

Efektet terapeutike:
• Konsumimi i Beta-Sitosterolit në mënyrë signifikante ul nivelet e kolesterolit të keq ( LDL).
• Ndihmon tek Diabeti.
• Ndihmon tek problemet me urinim për shkak të prostatës së rritur ose hiperplazinë beninje të prostatës.
• Eliminon infeksionet e Prostatës.
• Parandalon kancerin në zorrë të trashë.
• Ndihmon në performancën seksuale.
• Artriti reumatik.
• Psoriaza.
• Alergjitë.
• Kanceri Cervikal.
• Fibromialgjia.
• Astma.
• Migrena.
• Menopauza.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 160mg Beta-Sitosterol.
Përbërësit tjerë: miell orizi, xhelatinë, stearat magnezi.

PËRODRIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë dy herë në ditë me ushqim dhe ujë ose siç rekomandohet nga mjeku juaj.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Beta-Sitosterol”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *