Beta Carotene

Spastroje

Beta karotene është pigment bimorë i cili kur futet në organizëm shndërrohet në vitaminë A. Është i nevojshëm për mbajtjen e shëndoshë të lëkurës dhe flokëve, mbron nga rrezet ultraviolete, redukton sensitivitetin e lëkurës ndaj diellit duke eliminuar skuqjet dhe djegiet e lëkurës, për shikim të mirë, parandalon degjenerimin makular, përmirëson imunitetin, ndihmon sistemin kardiovaskular, ndihmon rritjen dhe zhvillimin e eshtrave.
Konsumi i niveleve adekuate të beta karoten sjell një shkëlqim natyral në lëkurën tuaj, duke e bërë atë më tërheqës dhe të bukur. Retinoli (vitamina A) ofron mbrojtje të fuqishme antioksiduese për të gjithë trupin.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Beta karoten është pigment bimorë i cili kur futet në organizëm shndërrohet në vitaminë A. Është i nevojshëm për mbajtjen e shëndoshë të lëkurës dhe flokëve, mbron nga rrezet ultraviolete, redukton sensitivitetin e lëkurës ndaj diellit duke eliminuar skuqjet dhe djegiet e lëkurës, për shikim të mirë, parandalon degjenerimin makular, përmirëson imunitetin, ndihmon sistemin kardiovaskular, ndihmon rritjen dhe zhvillimin e eshtrave.
Konsumi i niveleve adekuate të beta karoten sjell një shkëlqim natyral në lëkurën tuaj, duke e bërë atë më tërheqës dhe të bukur.

Rekomandohet gjatë sezonës së verës kur i ekspozohemi diellit ngase mbron nga rrezet ultraviolet, redukton sensitivitetin e lëkurës ndaj diellit duke eliminuar skuqjet dhe djegiet e lëkurës. Jo rastësisht shumica e produkteve kundër djegies nga dielli kanë në përmbajtje beta karoten.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban vitaminë A ( si beta karoten) 10,000 IU ( 3,000 mcg).
Përbërësit tjerë: xhelatinë, lecitinë soje, glicerinë, dyllë bletësh të verdhë, ujë të pastruar (dejonizuar), vaj soje.

Përmban sojë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti i syve dhe shikimit

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Antioksidantë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Beta Carotene”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *