Vitamin D3

Spastroje

Prej: 7.00

Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe muskujve, në ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve në kushte normale, mbështetjen e funksionit të sistemit kardiovaskular dhe nervor dhe gjithashtu në thithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit. Vaj i koksit ndihmon në thithjen e shpejtë të vitaminës D të tretshme në yndyra.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Trupi prodhon natyrshëm vitaminë D kur ai ekspozohet ndaj rrezeve të diellit. Megjithatë, ekspozimi aktual ndaj rrezeve UV dhe sinteza e vitaminës D varet nga shumë faktorë (për shembull, stinët, gjëndja, koha, mosha, smogu ose lëkura e errët).
Vitamina D gjendet në mënyrë natyrale në ushqime të tilla si vitamina D2 (ergo-kalciferoli) dhe vitamina D3 (kole-kalciferoli), por gjithashtu mund të merret në formën e shtesave ushqimore. Vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe muskujve, në ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve në kushte normale, mbështetjen e funksionit të sistemit kardiovaskular dhe nervor dhe gjithashtu në thithjen dhe përdorimin normal të kalciumit dhe fosforit. . Vaj i koksit ndihmon në thithjen e shpejtë të vitaminës D të tretshme në yndyra.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 2000 IU (50 mcg) Vitamin D3 ( si kolekalciferol.
Përbërësit tjerë: miell orizi, xhelatinë, niseshte ushqimore e modifikuar, saharoze, askorbate natriumi, trigliceride me zinxhir të mesëm, silicë, dl-alfa tokoferol.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ushqim dhe ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt tjetër nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

250, 60

Forma Farmaceutike

Kapsulë, Kapsulë xhelatinoze

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin D3”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *