Vitamin D Complex

Spastroje

Vitamina D-2 dhe D-3 në një kapsulë me përmbajtje prej 1000 IU të dy vitaminave për tu siguruar që organizmi të merr sasinë e mjaftueshme të kësaj vitamine të rëndësishme.
Mungesa e vitaminës është e shpeshtë në të gjitha grup moshat. Mungesa e kësaj vitamine në organizëm sjell komplikime në shëndet pasi që kjo vitaminë përfshihet në shumë procese në organizëm nga mineralizimi i eshtrave deri te funksioni kardiovaskular.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Vitaminë D-2 dhe D-3 në një kapsulë me përmbajtje prej 1000 IU të dy vitaminave për tu siguruar që organizmi të merr sasinë e mjaftueshme të kësaj vitamine të rëndësishme.
Mungesa e vitaminës është e shpeshtë në të gjitha grup moshat. Mungesa e kësaj vitamine në organizëm sjell komplikime në shëndet pasi që kjo vitaminë përfshihet në shumë procese në organizëm nga mineralizimi i eshtrave deri te funksioni kardiovaskular.

Efektet Terapeutike:
Për eshtra dhe dhëmbë të shëndetshëm.
Mbështet sistemin imunitar, trurin dhe sistemin nervor.
Mbështet sistemin kardiovaskular.
Rregullon nivelin e insulinës dhe kështu ndihmon në menaxhimin e diabetit.
Mbështet funksionimin e sistemit respirator.

PËRMBAJTJA
1 kapsulë përmban Vitamin D Kompleks 50 mcg ose 2000 IU ( D2 1000 IU & Vitamin D3 1000 IU).
Përbërësit tjerë: krunde orizi, hipermelloz, koncentrat orizi, përzirje ekstrakt orizi.

PËRDORIMI
Të merret një kapsulë në ditë shoqëruar me ujë dhe ushqim.

KUJDES
Të konsultohet mjeku në rast se jeni shtatëzënë apo gjatë gjidhënies.

RUAJTJA
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Sistemi imunitar

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin D Complex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *