Vitamin C Cream

Spastroje

Ka efekt në zbutjen e lëkurës duke e bërë atë më fleksibile.
Hidraton lëkurën, prandaj përdoret për trajtimin e lëkurës së thatë kronike, si dhe për qarjet e lëkurës qe krijohen nga të ftohtit gjatë stinës së dimrit.
Për regjenerimin e lëkurës.
Redukton hiperpigmentimin.
Mbron lëkurën nga radikalet e lira, është antioksidant i fuqishëm

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Ka efekt në zbutjen e lëkurës duke e bërë atë më fleksibile.
Hidraton lëkurën, prandaj përdoret për trajtimin e lëkurës së thatë kronike, si dhe për qarjet e lëkurës qe krijohen nga të ftohtit gjatë stinës së dimrit.
Për regjenerimin e lëkurës.
Redukton hiperpigmentimin.
Mbron lëkurën nga radikalet e lira, është antioksidant i fuqishëm.

PËRBËRËSIT
Ujë i pastruar (i dejonizuar), xhel gjethesh Aloe barbadensis (aloe vera), glicerinë bimore, vaj farë Simmondsia chinensis (jojoba), vaj Prunus amygdalus dulcis (bajame e ëmbël), vaj i virgjër Cocos nucifera (kokosit), vitaminë C (acid askorbik), , acid stearik, alkool cetil, dyllë bletësh, gjalpë kakao, gjalpë shea, fenoksietanol, d-pantenol (vitaminë B-5), allantoinë, vitaminë E (tokoferol), lecitinë soje, hidroksid kaliumi, çamçakëz xantan, Quercus alba (lisi i bardhë), ekstrakt lëvore, ekstrakt rrënje Panxins xhensen (xhensen), ekstrakt lule Chamomilla recutita (kamomil), vaj portokalli, ekstrakt gjethe Origanum vulgare (rigon), ekstrakt gjethe Thymus vulgaris (trumzë), ekstrakt lëvore Cinnamomum zeylanicum (kanellë), Rosmarinus officinalis (rozmarinë), ) ekstrakt gjethesh, ekstrakt lulesh Lavandula angustifolia (livando), ekstrakt lëkure Citrus medica limonum (limon), ekstrakt gjethesh Mentha piperita (karamele mente), ekstrakt rrënjë Hydrastis canadensis (artë), ekstrakt gjethesh Olea europaea (ulliri).

PËRDORIMI
Vendoseni në lëkurën e sapo larë dy herë në ditë. I përshtatshëm për tu aplikuar nën make-up.

KUJDES
Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Nëse ndodh acarim i lëkurës, ndërpriteni përdorimin.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar

Informacion shtesë

Sasia

59ml

Froma Farmaceutike

Kremë

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Swanson

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin C Cream”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *