Vitamin B Complex

Spastroje

Vitaminat B luajnë një rol thelbësor në ruajtjen e shëndetit të mirë dhe performancës optimale duke ndihmuar në metabolizimin e ushqimit dhe kthimin e tij në energji. Një përzierje e Vitaminave B ndihmon në mbështetjen e prodhimit të energjisë dhe metabolizmit të qelizave, si dhe ndihmon në mirëmbajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Vitaminat B luajnë një rol thelbësor në ruajtjen e shëndetit të mirë dhe performancës optimale duke ndihmuar në metabolizimin e ushqimit dhe kthimin e tij në energji. Një përzierje e Vitaminave B ndihmon në mbështetjen e prodhimit të energjisë dhe metabolizmit të qelizave, si dhe ndihmon në mirëmbajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm.

PËRBËRËSIT
Agjentët shtues: fosfat dikalciumi, celulozë mikrokristaline; acid para-aminobenzoik, nikotinamid, kalcium D-pantotenat, agjent anti-ngurtësues: kripëra të acidit yndyror të magnezit, hidroklorur piridoksine, agjentë lustrues: hidroksipropil metilcelulozë, riboflavinë, hidroklorur tiaminë, agjent anti-ngurtësues: dioksid silikoni, agjent shtues: maltodekstrin, acid pteroil monoglutamik, agjent lustrues: glicerol, D-biotin, agjent lustrues: dyll karnauba.

Përbërësit 1 tabletë
Vitamina B1 1.4 mg (127.2% e VRU*)
Vitamina B2 1,6 mg (114.3% e VRU*)
Vitamina B3 18 mg NE (112.5% e VRU*)

Vitamina B5 6 mg (100% e VRU*)
Vitamina B6 2 mg (142.8% e VRU*)
Vitamina B12 1 mg (40% e VRU*)
Acid folik 200 mg (100% e VRU*)
Biotin 150 mg (300% e VRU*)
Acid para-aminobenzoik 30 mg

* Vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Të përdoret 1 tabletë në ditë për të rriturit.

KUJDES
Ruani në një vend të paarritshëm për fëmijët!
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!

RUAJTJA
Ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

30, 60

Forma Farmaceutike

Tablet

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Vitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vitamin B Complex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *