Triple Magnesium Complex

Spastroje

Magnezi është një mineral që mbështet qindra reaksione kimike në trupin tuaj.
Në fakt, është përfshirë në më shumë se 600 reaksione në trupin tuaj, duke përfshirë:

Krijimi i energjisë: Ndihmon në shndërrimin e ushqimit në energji.
Formimi i proteinave: Ndihmon në krijimin e proteinave të reja nga aminoacidet .
Mirëmbajtja e gjenit: Ndihmon në krijimin dhe riparimin e ADN-së dhe ARN-së.
Lëvizjet e muskujve: Është pjesë e tkurrjes dhe relaksimit të muskujve.
Rregullimi i sistemit nervor: Ndihmon në rregullimin e neurotransmetuesve, të cilët dërgojnë mesazhe në të gjithë trurin dhe sistemin tuaj nervor.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Magnezi është një mineral i rëndësishëm për funksionimin e organizmit të njeriut: promovon bilancin e elektroliteve, nxit funksionimin normal të muskujve, ka efekt të dobishëm në sintezën e proteinave, ndihmon në ruajtjen e shëndetit të eshtrave dhe të dhëmbëve. Ky mineral thelbësor gjithashtu promovon shëndetin kardiovaskular dhe funksionimin e sistemit nervor. Është një nga mineralet më të rëndësishëm në dietë për një trup të fortë dhe të shëndetshëm. Kjo formulë ofron furnizim gati një ditë të tërë me magnez nga tre burime të dallueshme për një sërë përfitimesh.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban magnez 400mg ( nga magnezium oksid, magnezium citrat dhe magnezium citrat)
Përbërësit tjerë: xhelatinë, celulozë mikrokristaline, magnezium silicat, vaj trigliceridesh me zinxhir të mesëm (palme), miell orizi, magnezium stearat.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim të një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Nëse jeni shtatzënë, jeni gjidhënëse, apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

30

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti i muskujve

Brendi

Swanson

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Triple Magnesium Complex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *