Stressnol

Spastroje

Stressnol largon nervozizmin dhe siguron efekt që zgjat 12 orë. Produkti ka cilësi qetësuese dhe aftësi për të relaksuar sistemin nervor qendror dhe grupet e muskujve të lëmuar. Rregullon ekuilibrin e sistemit nervor, stabilitetin mendor, gjendjen shpirtërore dhe cilësinë e gjumit.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Stressnol largon nervozizmin dhe siguron efekt që zgjat 12 orë. Produkti ka cilësi qetësuese dhe aftësi për të relaksuar sistemin nervor qendror dhe grupet e muskujve të lëmuar. Rregullon ekuilibrin e sistemit nervor, stabilitetin mendor, gjendjen shpirtërore dhe cilësinë e gjumit.
Për më tepër, Stressnol ka veti përmirësuese të humorit falë ekstraktit të kakaos dhe L-Triptofanit. Beneficialshtë e dobishme që produkti mund të përdoret “sipas nevojës”, që do të thotë se nuk ka kurs të nevojshëm të përdorimit (të tilla si një muaj, dy muaj, etj.) për të fituar efektin.

Kur duhet të përdoret:

 Depresion,
 Simptoma të lidhura me stresin,
 Ankth,
 Menaxhimi i peshës,
 Mbingarkesa e punës dhe stresi i lidhur me punën,
 Çrregullime të gjumit,
 Sindromë premenstruale,
 Sindromi i lodhjes kronike,
 Përmirësim i disponimit.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: magnezium oxid 150 mg ( 90 mg magnezium – 24% NRV*), L- Triptofan 100 mg, ekstrat i rrënjës së thatë të Vlerianes 4:1 ( Valeriana officinalis), ekstrakt i thatë i kakos ( 6% teobromin) 50mg, ekstrakt i thatë i Hops Stroble 4:1 ( Humulus lupulus) 30mg.
Përbërësit tjerë: xhelatinë, fibra, kripërat e magnezit të acideve yndyrore ( agjent anti-ngurtësues).

NRV*- Vlera referente ushqyese.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë një herë në ditë.
Doza mund të rritet nga rekomandimet e mjekut ose farmacistit.

KUJDES
Rekomandohet nga mosha 12 vjeç, gratë shtatzëna, gratë që ushqejnë me gji – pas konsultimit me një mjek.
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

PAKETIMI
15 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

15

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Stresi & Ankthi

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Stressnol”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *