Spirulina

Spastroje

Spirulina është një algë me ngjyrë të gjelbërt në blu, e pasur me mikroushqyesit më të nevojshëm për organizmin e njeriut. Spirulina përmban hekur, proteina, karbohidrate dhe vitamina, magnezium, kalium, dhe mangan, të cilat janë shumë të nevojshme për një organizëm të shëndetshëm. Gjithashtu përmban të gjitha amino-acidet kryesore, që i nevojiten organizmit të njeriut. Alga spirulinë përmban antioksidantë që rrisin sistemin imunitar dhe luftojnë infeksionet. Është zbulur se Spirulina është burim i pashtershëm i jodit. Spirulina Green gjithashtu mbështet heqjen e toksinave dhe shëndetin kardiovaskular.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Spirulina është një algë me ngjyrë të gjelbërt në blu, e pasur me mikroushqyesit më të nevojshëm për organizmin e njeriut. Spirulina përmban hekur, proteina, karbohidrate dhe vitamina, magnezium, kalium, dhe mangan, të cilat janë shumë të nevojshme për një organizëm të shëndetshëm. Gjithashtu përmban të gjitha amino-acidet kryesore, që i nevojiten organizmit të njeriut. Alga spirulinë përmban antioksidantë që rrisin sistemin imunitar dhe luftojnë infeksionet. Është zbulur se Spirulina është burim i pashterrshëm i jodit. Spirulina Green gjithashtu mbështet heqjen e toksinave dhe shëndetin kardiovaskular.
E bërë me Spirulina Parry Nutraceuticals – spirulina e parë organike që verifikohet nga USP për pastërtinë dhe fuqinë

PËRBËRËSIT
Përbërësit Për 2 tableta % Vlera ditore
Proteina <1g
Hekur 0.7mg 4%
Magnez 6mg 2%
Selen 1.25mcg 2%
Krom 3.5mcg 10%
Spirulina Organike Parry’s Vegetarian (Arthrospira platensis) 1g *
*Vlera ditore nuk është përcaktuar.
PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni dy tableta tri herë në ditë me ujë.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodhin ndonjë reaksion negativ.
Gratë shtatzëna ose gjidhënëse, të sëmurët kronikë, të moshuarit, individët nën moshën 18 vjeç, ata që marrin ilaçe me recetë (p.sh., hollues të gjakut) si dhe ata me një gjendje mjekësore të diagnostikuar nga mjeku duhet të konsultohen me një mjek, farmacist, ose ndonjë tjetër profesionist të kualifikuar të kujdesit shëndetësor para marrjes së shtesave dietike.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Kushtet e papërshtatshme të ruajtjes, të tilla si ekspozimi i zgjatur në rrezet e diellit, nxehtësia dhe lagështia e lartë mund të shkaktojnë degradimin e produktit me kalimin e kohës.

Informacion shtesë

Sasia

180

Froma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Antioksidantë

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Spirulina”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *