Omega 3 Fish OIL

Spastroje

Acidet yndyrore Omega-3 konsiderohen lëndë ushqyese thelbësore për shëndetin. Janë jetike për një numër funksionesh të rëndësishme të trupit, duke përfshirë koagulimin e gjakut, aktivitetin e muskujve, tretjen, fertilitetin, si dhe ndarjen dhe rritjen e qelizave. Për shkak të rolit të tyre themelor në funksionimin e mirë të trupit të njeriut, omega-3 besohet të ketë një shumëllojshmëri të përfitimeve shëndetësore, veçanërisht në lidhje me sëmundjet e zemrës, hipertensionin dhe kolesterolin e lartë në gjak.

Përshkrim

PËRFITIMET
Acidet yndyrore Omega-3 konsiderohen lëndë ushqyese thelbësore për shëndetin. Janë jetike për një numër funksionesh të rëndësishme të trupit, duke përfshirë koagulimin e gjakut, aktivitetin e muskujve, tretjen, fertilitetin, si dhe ndarjen dhe rritjen e qelizave. Për shkak të rolit të tyre themelor në funksionimin e mirë të trupit të njeriut, omega-3 besohet të ketë një shumëllojshmëri të përfitimeve shëndetësore, veçanërisht në lidhje me sëmundjet e zemrës, hipertensionin dhe kolesterolin e lartë në gjak. Megjithatë, trupi nuk mund të prodhojë vetë acide yndyrore omega-3 prandaj, ato duhet të merren nga burimet ushqimore ose në formë të suplementeve. Burimet kryesore të acideve yndyrore omega-3 janë peshqit. Dy lloje të acideve yndyrore omega-3 gjenden në peshk : acidi eicosapentaenoic (EPA) dhe acidi docosahexaenoic (DHA). Për më tepër, disa bimë gjithashtu përmbajnë acide yndyrore omega-3 në formën e acidit alfa-linolenik (ALA). EPA dhe DHA janë hulumtuar gjerësisht për rolin e tyre në uljen e niveleve të triglicerideve dhe shtypjes së lartë të gjakut, përmirësimin e disponimit dhe shëndetit mendor, si dhe ndihmon në reduktimin e dhimbjes dhe inflamacionit.

PËRBËRËSIT: Vaj peshku, mbështjellësi i kapsulës: xhelatinë, mbështetës i lagështisë: glicerinë, ujë, tokoferole të përziera.

Përmbajtja 1 kapsulë 2 kapsula
Vaj peshku, përfshirë, Omega 3 * total 1000 mg 350 mg 2000 mg 700 mg
– EPA -DHA
180 mg 120 mg 360 mg 240 mg
Vitaminë E 1 mg (8.3% VRU**) 2 mg (16.6% VRU**)

* Sasia e Omega-3 jo më pak se 30% (18% acid eikosapentaenoik (EPA) dhe 12% acid doksoheksaenoik (DHA))
** Vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Të rriturit 1-2 kapsula në ditë, gratë gjatë shtatzënisë dhe në periudhën e të ushqyerit me gji 1-2 kapsula në ditë.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët!
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Vaj Peshku

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Omega 3 Fish OIL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *