Omega 3-6-9

Spastroje

Omega 3-6-9 siguron një përzierje të fuqishme të acideve yndyrore komplekse Omega 3, Omega 6 dhe Omega 9 të nevojshme për rregullimin metabolik dhe mbështetjen strukturore. Omega 3-6-9 do t’ju ndihmojë të mbani një trup dhe tru të shëndetshëm. Omega 3-6-9 mbështet shëndetin dhe funksionimin e një shumëllojshmërie organesh dhe sistemesh duke përfshirë ato të zemrës, nyejve dhe lëkurës.

Përshkrim

PËRFITIMET
Omega 3-6-9 siguron një përzierje të fuqishme të acideve yndyrore komplekse Omega 3, Omega 6 dhe Omega 9 të nevojshme për rregullimin metabolik dhe mbështetjen strukturore. Omega 3-6-9 do t’ju ndihmojë të mbani një trup dhe tru të shëndetshëm. Omega 3-6-9 mbështet shëndetin dhe funksionimin e një shumëllojshmërie organesh dhe sistemesh duke përfshirë ato të zemrës, nyejve dhe lëkurës.
Vaj peshku Omega-3 – Vaji i peshkut përmban si DHA (Acid Docosahexaenoic) ashtu edhe EPA (Acid Eicosapentaenoic). Këto acide yndyrore Omega-3 janë çelësi për zhvillimin normal dhe rritjen. Acidet yndyrore Omega-3 janë shumë të rëndësishme në parandalimin dhe menaxhimin e shëndetit kardiovaskular dhe të zemrës.
Vaj Borage Omega-6 – Vaji i Borage përmban GLA thelbësore (Acid Gamma Linolenic). Acidet yndyrore Omega-6 luajnë një rol vendimtar në funksionet e trurit dhe zhvillimin e muskujve. Omega-6 vepron si lajmëtar për të shkaktuar përgjigje imune. Kur përdoren së bashku me Omega-3 dhe Omega-9 të tjerë, ato ndihmojnë në rregullimin e metabolizmit, ruajnë shëndetin e kockave, mbështesin shëndetin e nyejve dhe ndihmojnë në rimëkëmbjen e sistemit imunitar.
Vaji i lirit Omega-9 – Vaji i lirit përmban një burim të përqendruar të OA Acid Oleic ose Omega-9. Omega-9 ka qenë e njohur për të ndihmuar në uljen e kolesterolit LDL (“të keq”) dhe rritjen e kolesterolit HDL (“të mirë”). Omega-9 gjithashtu luan një rol në kontrollimin e sheqerit në gjak.
Omega 3-6-9, një përzierje e acideve yndyrore komplekse që janë të rëndësishme për promovimin e shëndetit të zemrës dhe shëndetin e përgjithshëm dhe mirëqenien.

Paralajmërim
Ju lutemi konsultohuni me profesionistin tuaj të kujdesit shëndetësor para se të përdorni nëse keni ose dyshoni për një gjendje mjekësore, jeni duke marrë ilaçe me recetë, ose jeni shtatzënë.

PËRBËRËSIT
Vaj peshku, vaj liri, vaj luledielli, mbështjellësi i kapsulës: xhelatinë, glicerinë, ujë; antioksidant: DL-alfa-tokoferol.

PËRDORIMI
Të rriturit dhe fëmijët nga mosha 12 vjeçare – 1 kapsulë në ditë.

KUJDES
Rekomandohet të përdoret brenda 3 muajve nga hapja.
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Zemra dhe kolesteroli

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Vaj Peshku

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Omega 3-6-9”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *