Nova1947 Glicerolo

Spastroje

Mobilizon dhe lubrifikon masën fekale, duke lehtësuar largimin nga zorra.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Mobilizon dhe lubrifikon masën fekale, duke lehtësuar largimin nga zorra.

PËRBËRËSIT
Një supozitor përmban 1375 mg glicerol.
Përbërësit tjerë: natrium stearat dhe natrium bikarbonat sa është e nevojshme për 1500 mg.

Udhëzimi i përdorimit
Përdorimi rektal
Hiqni supozitorin nga mbështjellësi i aluminit dhe futeni plotësisht në anus, duke aplikuar në fillim skajin me majë.

Kundërindikacionet
Supozitoret nuk duhet të përdoret në rast të dhimbjes akute të barkut ose asaj me origjinë të panjohur.

Efektet anësore
Te pacientët veçanërisht të ndjeshëm ose ata me një mukozë të inflamuar më parë, mund të ndodhë acarim i mukozës së rektumit.

PËRDORIMI
Doza e rekomanduar është 1-2 supozitor sipas nevojës.

KUJDES
Pyesni mjekun tuaj përpara se të merrni këtë produkt gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Mos e përdorni produktin nëse paketimi është i dëmtuar ose pas datës së skadimit të shënuar në paketim.

RUAJTJA
Ruajeni supozitorin në një vend të thatë dhe një temperaturë ndërmjet 40C dhe 250C. Nëse është e nevojshme, mbajeni nën ujë të ftohtë para se ta hiqni nga mbështjellësi i aluminit.

PAKETIMI
18 supozitor 1500 mg

Informacion shtesë

Sasia

18

Forma Farmaceutike

Supozitor

Mosha

Fëmijë

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Nova Argentina

Barna

Laksativët & Fibrat

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova1947 Glicerolo”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *