Nova Tuss Adulti

Spastroje

Shurup me bazë Mullage, për mirëqenien e fytit dhe funksionalitetin e mukozës së traktit respirator; me Lulevesë, gjethe Delli, Grindelia dhe Rrush i zi pa fara.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
NOVA.tuss Kids është suplement ushqimor me bazë Mëllage dhe lëng të Rrushit të zi pa fara, për mirëqenien e fytit, me Lulevesë, gjethe Delli, Grindelia dhe lëng molle.

NOVA.tuss Kids me bazë Mëllage dhe lëng të Rrushit të zi pa fara, për mirëqenien e hundës dhe fytit.

Mullaga vepron në funksionin e mukozës së traktit respirator dhe në mirëqenien e fytit.
Grindelia me efekt balsamik, ka veprim zbutës dhe qetësues në mukozën orofaringeale dhe tonin e zërit.
Gjethe Delli me efekt balsamik, ka veprim zbutës dhe qetësues në mukozën orofaringeale dhe promovon funksionin e traktit të sipërm respirator.
Rrushi i zi pa fara promovon mirëqenien e hundës dhe fytit.
Lulevesa promovon rrjedhshmëri të sekrecioneve bronkiale, me veprim zbutës dhe qetësues në mukozën orofaringeale dhe tonin e zërit.

PËRBËRËSIT
Përbërësit për 100 ml : 250mg ekstrakt i thatë i Propilisit, 6 mg kontribut i flavanoideve, 500mg ekstrakt i thatë i Mëllagës, 500mg ekstrakt i thatë i Lulevesës, 1 g ekstrakt i lëngshëm i gjethe Dellit, 1 g ekstrakt i thatë i Grindelles dhe 600mg lëng i Rrushit të zi pa fara.
Përbërësit tjerë: fruktozë, ujë , mjaltë Akacia, ekstrakt i lëngshëm i luleve të Grindelies ( Grindelia robusta Nutt.), ekstrakt i lëngshëm i gjetheve të Dellit (Plantago major L.), ekstrakt i thatë i rrënjëve të Mëllagës në maltodekstrinë (Althea officinalis L.) ekstrakt i thatë i Lulevesës në maltodekstrinë (Drosera ramentacea Burch), ekstrakt i thatë i Propilist në maltodekstrinë i titruar me 2.5% flavanoide, lëng molle i koncentruar, Rush i zi pa fara (Ribes nigerum L.), lëng i koncentruar i manaferrave, aromatizes; acidifikues; acid laktik, trashës; gomë Xanathan.
Pa gluten. Pa laktozë. Pa ngjyrues.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merren 10 ml, 2-4 herë në ditë.
Tundeni shishen mirë para përdorimit në mënyrë që të rivendosni homogjenitetin e shurupit.
Mbylleni shishen me kujdes pas përdorimit.

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Mos e përdorni nëse paketimi është i dëmtuar.
Mbani larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Mos e përdorni gjatë shtatzënësisë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!

RUAJTJA
Ruhet në temperaturë dhome (jo më shumë se 25 ° C). Shmangni ekspozimin ndaj burimeve të lokalizuara të nxehtësisë, rrezeve të diellit dhe kontaktit me ujë. Data e skadimit i referohet produktit të ruajtur siç duhet në paketimin e tij origjinal, në paketim të pahapur.

PAKETMI
Shishe 125 ml (160 g)

Informacion shtesë

Sasia

125ml

Forma Farmaceutike

Sirup

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Qëllimi

Kollë, ftohje dhe grip

Brendi

Nova Argentina

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova Tuss Adulti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *