Nova Reflux

Spastroje

Suplement ushqimor i bazuar në kamomil, aloe vera, fik, rozmarinë dhe kopër.
Kamomili promovon funksionin e tretjes, kryen një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin e tretjes, kontribuon në lëvizjen e rregullt gastrointestinale dhe eliminimin e gazrave.
Aloe vera ka një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin e tretjes.
Rozmarina dhe kopra nxisin funksionin e tretjes; kontribuojnë në lëvizjen e rregullt gastrointestinale dhe eliminimin e gazit.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Suplement ushqimor i bazuar në kamomil, aloe vera, fik, rozmarinë dhe kopër.
Kamomili promovon funksionin e tretjes, kryen një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin e tretjes, kontribuon në lëvizjen e rregullt gastrointestinale dhe eliminimin e gazrave.
Aloe vera ka një veprim zbutës dhe qetësues në sistemin e tretjes.
Rozmarina dhe kopra nxisin funksionin e tretjes; kontribuojnë në lëvizjen e rregullt gastrointestinale dhe eliminimin e gazit.

PËRBËRËSIT
Doza e përbërësve aktiv për 1 qese: 105 mg ekstrakt i thatë kamomili, 210 mg ekstrakt i thatë i koprës, 50.3 mg ekstrakt i thatë i rozmarinës, 40 mg ekstrakt glicerik fiku dhe 14 mg aloe vera gel.
Ujë, ekstrakt i thatë kamomili (Matricaria chamomilla L. në maltodextrinë), ekstrakt i thatë kopërs (Foeniculum vulgare Mill. Fruta në maltodextrinë), ekstrakt i thatë i rozmarinës (gjethe Rosmarinus officinalis L. në maltodextrinë), ekstrakt glicerik fiku (Ficus carica L. bud ), aloe vera (Aloe barbadensis Miller gelum sine skin), karbonat magnezi; viskozifikues: acid alginik; stabilizues: çamçakëz xantan; aroma; konservantë: sorbat kaliumi, benzoat natriumi; ëmbëlsues: sukralozë. Pa sheqer. Pa gluten. Pa laktozë.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merret 1 qese pas vakteve kryesore.

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç. Shtesat nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme. Mos merrni në rast mbindjeshmërie ose alergjie ndaj një ose më shumë përbërësve.

RUAJTJA
Ruhet në temperaturë dhome në një vend të freskët larg burimeve të nxehtësisë. Data e skadimit i referohet produktit të ruajtur siç duhet në paketimin e pahapur.

PAKETIMI
20 qese prej 10 ml.

Informacion shtesë

Sasia

20

Forma Farmaceutike

Xhel

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Nova Argentina

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova Reflux”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *