Nova Melatonina

Spastroje

Melatonina Fast është një shtojcë ushqimore e bazuar në Melatonin (1mg) dhe Griffonia.
Melatonina ndihmon në zbutjen e efekteve të Jet Lag * (* Jet Lag është një problem i përkohshëm i gjumit që mund të prekë këdo që udhëton shpejt nëpër zona të shumta kohore) dhe zvogëlimin e kohës së nevojshme për të rënë në gjumë.
Griffonia kontribuon në relaksim, mirëqenie mendore dhe humor të ekuilibruar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Melatonina Fast është një shtojcë ushqimore e bazuar në Melatoninë (1mg) dhe Griffonia.
Melatonina ndihmon në zbutjen e efekteve të Jet Lag * (* Jet Lag është një problem i përkohshëm i gjumit që mund të prekë këdo që udhëton shpejt nëpër zona të shumta kohore) dhe zvogëlimin e kohës së nevojshme për të rënë në gjumë.
Griffonia kontribuon në relaksim, mirëqenie mendore dhe humor të ekuilibruar.

– Efekti i dobishëm arrihet duke marrë 0,5mg Melatonin pak para gjumit në ditën e parë të udhëtimit dhe për disa ditë pas mbërritjes në destinacion.
– Efekti i dobishëm arrihet duke marrë 1 mg Melatoninë pak para gjumit.

PËRBËRËSIT
Një tablet përmban 1 mg melatoninë.
Përbërësit tjerë: embëlsues: manitol ; niseshte misri; stabilizues: karboksimetilceluloza e natriumit e ndërlidhur, acide yndyrore; ekstrakt Griffonia (Griffonia Simplicifolia (DC). Baill, fara); Agjent anti-ngutësues: dioksid silici; aroma; melatoninë. Me ëmbëlsues. Pa gluten.

PËRDORIMI
Ne rekomandojmë që 1 tabletë të tretet nën gjuhë para se të shkoni në shtrat.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Mbajeni larg fëmijëve të moshës nën 3 vjeç.
Shtesat nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese.
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose në gji apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodhin ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët!
Ruhet në një vend të freskët dhe larg dritës, lagështisë dhe burimeve të drejtpërdrejta të nxehtësisë.

PAKETIMI
45 tableta nëngjuhësore

Informacion shtesë

Sasia

45

Forma Farmaceutike

Tablet nëngjuhësore

Qëllimi

Pagjumësia

Brendi

Nova Argentina

Shëndeti & Nidhma e Parë

Ndihma për gjumë dhe gërhitjen

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova Melatonina”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *