Nova Gola Forte Spray

Spastroje

Rekomandohet për kollë të thatë dhe acarim të zgavrës së gojës. Qetëson kollën dhe ndihmon në hidratimin e mukozës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Nova.gola sprej për fëmijë me shije luleshtrydhe është formuluar posaçërisht për të formuar një barrierë mbrojtëse që ngjitet në mukozë, duke kufizuar kontaktin me irrituesit e jashtëm. Ai vepron duke qetësuar kollën dhe acarimin e zgavrës së gojës dhe duke krijuar lagështi në mukozë. Rekomandohet për kollë të thatë dhe acarim të zgavrës së gojës. Qetëson kollën dhe ndihmon në hidratimin e mukozës.

PËRBËRËSIT
Ujë, ekstrakt hidroglicerik i propilisit (një nga antibakterialët më të mirë natyrorë me veti dezinfektuese, antivirale dhe ri-epitelizuese), glicerol, ekstrakt hidroglicerik i Kalendules (me veti hidratuese dhe antispasmodike), ekstrakt hidroglicerik i Myshkut të Islandes (për të ekuilibruar ujin dhe për të hidratuar zgavrën e gojës), ekstrakt i thatë i luleve të Makthit (Helichrysum – me veti analgjezike dhe anti-inflamatore )(maltodekstrinë), ekstrakt i thatë i bimës Erisimo (maltodekstrinë), mjaltë, gel Aloe Vera 200:1 (për të qetësuar, mbrojtur dhe hidratuar zgavrën e gojës); ëmbëlsues: sukralozë ; ruajtës: natrium benzoat, kalium sorbat; acidifikues: acid citrik, aromë.

Pa gluten. Pa laktozë. Pa alkool.

PËRDORIMI
Rekomandohet: Për fëmijët e moshës 1 deri në 3 vjeç: 1 shkrepje, tri herë në ditë.
Për fëmijët e moshës 4 deri në 6 vjeç: 2 shkrepje, tri herë në ditë.
Mbi 7 vjeç: 3 shkrepje, tri herë në ditë.

Shkundni mirë para përdorimit.

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni gjidhënëse, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.
Nëse kolli dhe irritimi vazhdon për më shumë se 5-7 ditë, kërkoni këshill mjekësore.
Mos e përdorni nëse paketimi është i dëmtuar.

RUAJTA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruani në vend të ftohtë dhe të thatë, larg dritës dhe nxehtësisë direk të diellit.

Informacion shtesë

Sasia

30ml

Forma Farmaceutike

Sprej

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Qëllimi

Kollë, ftohje dhe grip

Brendi

Nova Argentina

Barna

Hundë dhe fyt

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova Gola Forte Spray”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *