Nova Gola Forte Compressa

Spastroje

Rekomandohet në rast të kollës së thatë dhe acarimeve të zgavrës se gojës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Nova.gola tableta është formuluar posaçërisht për të formuar një barrierë mbrojtëse që ngjitet në mukozë, duke kufizuar kontaktin me irrituesit e jashtëm. Zbut skuqjen orale dhe nxit hidratimin e mukozës duke dhënë një aromë të këndshme portokalli. Rekomandohet në rast të kollës së thatë dhe acarimit të zgavrës së gojës.

PËRBËRËSIT
Sorbitol; ksiloil; vitamin C (etilceluloze); pluhur geli i Aloe Vera 200:1; ekstrakt i thatë i luleve të Makthit (Helichrysum)(maltodextrinë); ekstrakt i thatë i propilisit (maltodextrin) tit. 12% në galanginë; silikon dikosid, stearat magnesium vegjetarian, aroma; amonium glicirrhizinat; sukraloz.
Pa gluten. Pa laktozë. Pa alkool.

PËRDORIMI
Fëmijëte moshës 6 deri në 11 vjeç: rekomandohet të marrin 1 tabletë një herë / dy herë në ditë duke e lejuar atë të tretet ngadalë në gojë.
Mbi 12 vjeç: 1 tabletë rekomandohet 3-4 herë në ditë.

Mos përtyp.

KUJDES
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni gjidhënëse, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.
Nëse kolli dhe irritimi vazhdon për më shumë se 5-7 ditë, kërkoni këshill mjekësore.
Konsumimi i tepërt mund të prodhojë efekt laksativ.
Mos e administroni tek fëmijët nën 3 vjeç. Mbajeni larg fëmijëve, nëse tabletat gëlltiten të plota mund të shkaktojnë frymëzënje.
Ngjyra e tabletave mund të mos jetë plotësisht e njëtrajtshme për shkak të pranisë së ekstrakteve natyrore që karakterizojnë produktin.
Mos e përdorni nëse paketimi është i dëmtuar.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruani nga lagështia, në vend të ftohtë dhe të thatë, larg dritës dhe nxehtësisë direk të diellit.

PAKETIMI
20 tableta

Informacion shtesë

Sasia

20

Forma Farmaceutike

Tablet

Mosha

Fëmijë, Të rritur

Qëllimi

Kollë, ftohje dhe grip

Brendi

Nova Argentina

Barna

Hundë dhe fyt

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nova Gola Forte Compressa”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *