Multivitamin + Minerale

Spastroje

Është një kombinim i shumë vitaminave dhe mineraleve të ndryshme që gjenden normalisht në ushqime dhe burime të tjera natyrore. Multivitaminat dhe mineralet përdoren për të siguruar substanca që nuk merren përmes dietës. Multivitaminta dhe mineralet përdoren gjithashtu për të trajtuar mungesat e vitaminave ose mineraleve të shkaktuara nga sëmundja, shtatzënia, ushqimi i dobët, çrregullimet e tretjes, ilaçe të caktuara dhe shumë kushte të tjera.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Është një kombinim i shumë vitaminave dhe mineraleve të ndryshme që gjenden normalisht në ushqime dhe burime të tjera natyrore. Multivitaminat dhe mineralet përdoren për të siguruar substanca që nuk merren përmes dietës. Multivitaminta dhe mineralet përdoren gjithashtu për të trajtuar mungesat e vitaminave ose mineraleve të shkaktuara nga sëmundja, shtatzënia, ushqimi i dobët, çrregullimet e tretjes, ilaçe të caktuara dhe shumë kushte të tjera.

PËRBËRËSIT
Dikalcium fosfat, agjent shtues: celulozë mikrokristaline, oksid magnezi, acid L-askorbik, nikotinamid, fumarat hekuri, DL-alfa-tokoferol, agjentët lustrues: hidroksipropil metilcelulozё; retinil acetat, dekspantenol, sulfat mangani, oksid zinku, L-selenometioninë, agjentë anti-ngurtёsues: kripëra magnezi tё acidit yndyror, dioksid silikoni; kolekalciferol, luteinё, cianokobalamin, sulfat bakri, hidroklorid piridoksine, riboflavin, hidroklorid tiamine, agjent lustrues: glicerol; filokinon, pikolinat kromi, kalium iodate, molibdat natriumi, agjent lustrues: dyll karnauba; acid folik, D-biotin.

1 tabletë (% e VRU*) përmbanë
Vitaminё A 800 μg RE (100%)
Vitaminё B1 1.4 mg (127%)
Vitaminё B2 1.75 mg (125%)
Niacin 20 mg NE (125%)
Acid pantotenik 7.5 mg (125%)
Vitaminё B6 2 mg (142%)
Acid folik 200 μg (100%)
Biotinё 62.5 μg (125%)
Vitaminё B12 2.5 μg (100%)
Vitaminё C 100 mg (125%)
Vitaminё D 5 μg (100%)
Vitaminё E 15 mg α-TE (125%)
Vitaminё K1 30 μg (40%)
Kalcium 162 mg (20.2%)
Magnez 100 mg (26.6%)
Hekur 5 mg (35.7%)
Bakёr 500 μg (50%)
Jod 100 μg (66.6%)
Zink 5 mg (50%)
Mangan 2 mg (100%)
Selen 30 μg (54.5%)
Krom 40 μg (100%)
Molibden 50 μg (100%)
Fosfor 125 mg (17.8%)
Lutein 0.5 mg
* Vlera referente ushqyese

PËRDORIMI
Të rriturit dhe fëmijët nga mosha 15 vjeçare – 1 tabletë në ditë.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët!
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!

RUAJTJA
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Mungesa e Vitaminave

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Multivitamin + Minerale”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *