Melatonin

Spastroje

Përfitimiet e melatoninës:
Ndihmon ne reduktimin e kohës që të merr në vënien në gjumë.
Ndihmon ne rritjen e kohës se gjumit e cila është shumë e rëndesishme për rigjenerimin e organizmit.
Stimulon gatishmerinë individuale gjate ditës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Melatonina eshte nje hormon i sekretuar nga nje gjender e vogel ne tru e cila ndihmon trupin tuaj ne rregullimin e ritmit cirkadian, I njohur ndryshe edhe si “cikli gjume/zgjim”. Melatonina ndihmon në zvogëlimin e kohës së nevojshme për të rënë në gjumë. Efekti pozitiv arrihet duke marrë 1 mg melatoninё para gjumit.

PËRBËRËSIT
Përbërësit: vaj soje, mbёshtjellёsi i kapsulës: xhelatinë, humektant – glicerinë, ujë; dyll blete,
ngjyrosja: dioksid titani; melatoninё – 1 mg.

PËRDORIMI
1 kapsulë në ditë para gjumit

KUJDES
Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesën ushqimore si zëvendësim për dietën e shëndetshme dhe të balancuar!
Nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë, për nënat qё ushqyejnё me gji, për njerëzit me sëmundje autoimune, si dhe për fëmijët. Personat qё drejtojnё automjetin duhet ta përdorin me kujdes, pasi qё tabletat mund të shkaktojnë përgjumje dhe tё ngadalësojnë shpejtësinë e reagimit.

RUAJTJA
Të ruhet larg nga fëmijët!
Tё ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Doza

1mg

Qëllimi

Pagjumësia

Brendi

Herb's

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Melatonin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *