Melatonin 3MG

Spastroje

Melatonina është një hormon i sekretuar nga një gjëndër e vogël në tru e cila ndihmon trupin tuaj në rregullimin e ritmit cirkadian, i njohur ndryshe edhe si “cikli gjumë/zgjim”, për të promovuar një orar normal të gjumit. Melatonina ndihmon në zvogëlimin e kohës së nevojshme për të rënë në gjumë.

Melatonina është një ndihmës i shkëlqyeshëm për të siguruar që të mbani një orar relaksues të gjumit. Plotësimi me sasi të vogla të këtij hormoni të rëndësishëm mund të ndihmojë në rivendosjen e modeleve normale të gjumit ndërsa jep një mbështetje të shkëlqyeshme antioksidante.

Përshkrim

PËRSHKËRIMI
Melatonina është një hormon i sekretuar nga një gjëndër e vogël në tru e cila ndihmon trupin tuaj në rregullimin e ritmit cirkadian, i njohur ndryshe edhe si “cikli gjumë/zgjim”, për të promovuar një orar normal të gjumit. Melatonina ndihmon në zvogëlimin e kohës së nevojshme për të rënë në gjumë.

Melatonina është një ndihmës i shkëlqyeshëm për të siguruar që të mbani një orar relaksues të gjumit. Plotësimi me sasi të vogla të këtij hormoni të rëndësishëm mund të ndihmojë në rivendosjen e modeleve normale të gjumit ndërsa jep një mbështetje të shkëlqyeshme antioksidante.
Triple Strength Melatonin -formulë me forcë të trefishtë 10 mg – veçanërisht e dobishme për menaxhimin e modeleve të prishura të gjumit për shkak të orareve të punës, vonesës në avion dhe të tjera. Gjithashtu vepron si një antioksidant, duke luftuar dëmtimin e radikalëve të lirë që lidhet me plakjen. Kapsulat tona me fuqi të lartë me fuqi të trefishtë melatonin japin 10 mg melatoninë të pastër.

PËRDORIMI
Si shtesë dietike, merrni një kapsulë me ujë, gjysmë ore para gjumit.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Meqenëse melatonina mund të shkaktoj përgjumje, mos ngisni automobil ose makina të rënda pas marrjes. Mos e merrni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose ushqeheni me gji, keni një gjendje autoimune ose një çrregullim depresioni, ose jeni nën moshën 16 vjeç. Konsultohuni me profesionistin e kujdesit shëndetësor para përdorimit nëse po përjetoni vështirësi afatgjata të gjumit, keni një gjendje mjekësore ose nëse jeni duke marrë ndonjë ilaç me recetë.
Mos e përdorni nëse paketimi është i dëmtuar.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Informacion shtesë

Sasia

120, 60

Froma Farmaceutike

Kapsulë, Tablet

Doza

10mg, 3mg

Qëllimi

Pagjumësia

Brendi

Swanson

Shëndeti & Nidhma e Parë

Ndihma për gjumë dhe gërhitjen

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Melatonin 3MG”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *