Magnez granula

S’ka stok për këtë produkt dhe s’mund të blihet.

MAGNEZ është shtesë dietetike e bazuar në magnez, vitaminë B1 dhe B6. Magnezi ndihmon në zvogëlimin e lodhjes dhe kontribuon në ruajtjen e shëndetshme të eshtrave dhe dhëmbëve. Për më tepër, magnezi kontribuon në funksionimin e duhur të sistemit nervor, metabolizmin e energjisë dhe funksionimin e muskujve.

Përshkrim

PËRSHKRIMI

Magnezi është mineral themelor për organizmin:
• Nxit funksionimin e sistemit nervor dhe të muskujve pasi normalizon ritmin e pulsit dhe favorizon transmetimin e rregullt të impulseve nervore me balancimin pasues të funksioneve nervore.
• Kontribuon në mbajtjen e ujit dhe të balancit acid-bazë në trup.
• Luan rol themelor në metabolizmin e energjisë.
• Është i përfshirë në procesin e zhvillimit të eshtrave.
• Mund të zvogëlojë dhimbjen e ndërlidhur me sindromën para-menstruale.

PËRBËRËSIT
Një qese pluhur përmban: 375 mg magnezium, 1.4 mg vitaminë B6 dhe 1.1 mg vitaminë B1.

PËRDORIMI
Doza e rekomanduar është një ose dy qese në ditë, larg nga ushqimet. Tretni përmbajtjen e qeses drejtpërsëdrejti në gojë ose në gotë me ujë.

Kundër indikacionet
Nuk ka efekte anësore të njohura që ndërlidhen me përdorimin e këtij produkti. Shmangni përdorimin e tij në rast të mbindjeshmërisë së njohur në një apo më shumë përbërës.

KUJDES
Mbani larg fëmijëve nën moshën 3 vjeçare. Mos tejkaloni dozat e rekomanduara. Shtesat nuk kanë qëllim zëvendësimin e një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe jetesës së shëndetshme.

RUAJTJA
Të ruhet në një vend të ftohtë dhe të thatë, në temperaturë jo më të lartë se 25°C. Afati i skadencës në paketim.

Informacion shtesë

Sasia

20

Forma Farmaceutike

Pluhur

Shija

Limon

Doza

400mg

Brendi

Erbozeta Pharmex

Vitamina & Suplemente

Multivitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Magnez granula”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *