Maca

Spastroje

Barishte tradicionale e shëndetit seksual.
Burrat dhe gratë e përdorin për të promovuar vitalitetin, seksualitetin, ekuilibrin e hormoneve dhe qëndrueshmërinë.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Maka ( Lepidium meyeni ) është bimë e njohur në tërë botën si afrodiziak energjetik biologjik i cili përmirëson aftësitë psikofizike si dhe rritë potencialin e plleshmërisë te burrat dhe gratë dhe përmirëson tërësisht shëndetin. Kjo bimë përbën një miks unik të vitaminave, mineraleve dhe aminoacideve, acideve yndyrore, proteina dhe fitosterole.

Efektet terapeutike:
– Balancon hormonet.
– Tek femrat ul stresin, ngarkesat e ndryshme, ndikon mire tek klimaksi, menopauza dhe fazat tjera që kontribuojnë në rënien seksuale, pjesërisht si rezultat i simptomave fizike si : thatësi vaginale, nervozizëm i qastit dhe shtim në peshë.
– Përmirëson ereksionin dhe zvogëlon simptomat e impotencës te meshkujt.
– Stimulon ovulimin tek femrat.
– Përmirëson gjenezën e spermës dhe nivelin e testosteronit në organizëm.
– Rritë kënaqësinë dhe performancën seksuale.
– Rritë energjinë, vitalitetin dhe përmirëson shëndetin psikofizik.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 500mg ekstrakt të rrënjës së Makes 4:1 ( Lepidium meyenii) ( ekuivalent me 2,000 mg rrënjë Maka të freskët)
Përbërësit tjerë: xhelatinë, stearat magnez, silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti seksual

Brendi

Swanson

Shëndeti seksual

Për femra dhe meshkuj

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Maca”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *