Liftactiv Glyco-C Night Peel Ampoule

Spastroje

LiftActiv Glyco-C ampula kundër njollave të errëta (njolla dhe hiperpigmentin nga aknet post-inflamatore). 10% vitamin C e pastër + acid glikolik.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Ampulat Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C për natën jo vetëm që kanë veti kundër plakjes por janë gjithashtu një formulë me vetitë depigmentuese. I pasur me AHA, ky produkt ka një efekt peeling, duke hequr shtresën më të jashtme të qelizave të vdekura dhe duke stimuluar rinovimin e qelizave. Ditë pas dite unifikon tonin e lëkurës dhe zbut strukturën e lëkurës, duke zvogëluar dukshëm llojet e ndryshme të hiperpigmentimeve. Përveç kësaj, ai gjithashtu përmban acid hialuronik dhe Vitaminë CG. Acidi hialuronik hidraton dhe mbushë mirë lëkurën. Vitamina CG mbron lëkurën nga radikalet e lira, ndihmon në rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe ndriçon fytyrën.

Të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, këto ampula janë perfektë, jo vetëm që ju ndihmojnë në parandalimin dhe zvogëlimin e shenjave të plakjes por gjithashtu i sigurojnë lëkurës tuaj një shkëlqim të bukur natyral ndërsa zbutin pigmentimin e plakjes, shenjat e puçrrave ose njollat e errëta.

Karakteristikat
Tekstura: e lëngët;
Problemet e lëkurës: lëkurë e lodhur, ton i pabarabartë i lëkurës, hiperpigmentime;
Koha e aplikimit: në mbrëmje;
Mosha: 35+;
Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës;
Përfitimet kryesore: barazon tonin e lëkurës, zbut strukturën e lëkurës, ndihmon në zvogëlimin e hiperpigmentimeve, hidraton dhe ndriçon lëkurën;
Formuluar pa: alkool, aromë, parabene, silikone, sulfate.

PËRDORIMI
Filloni duke thyer ampulat dhe duke hequr pjesën e sipërme. Vendosni aplikuesin plastik mbi të dhe hiqni kapakun. Shtypni ampulën dhe futni gjysmën e përmbajtjes në dorën tuaj. Vendoseni me një masazh të butë në lëkurën e pastruar dhe prisni 30 sekonda para se të aplikoni serumin ose kremin tuaj hidratues. Së fundmi, mbyllni aplikuesin dhe përdorni produktin e mbetur mbrëmjen tjetër. Produkti është i qëndrueshëm për 24 orë pas hapjes.

PAKETIMI
10X2ml

Informacion shtesë

Sasia

10ml, 10×1.8ml, 10x2ml, 15ml, 30ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Krem, Serum

Lloji i lëkurës

Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të thate

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Vichy

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Liftactiv Glyco-C Night Peel Ampoule”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *