Liftactiv Skincure + Vit. C

Spastroje

Korrigjues dhe ndriçues i lëkurës. 15% vitamin C e pastër.
Vitamina C e pastër, e njohur edhe si acid askorbik, tani në mënyrë të përkryer absorbohet nga lëkura, në një formulë 100% hipoalergjenike.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Esenciale për funksionimin e duhur të trupit, Vitamina C është e pranishme në lëkurë duke zënë një kategori të caktuar të radikalëve të lirë, lufton kundër dëmtimit të lëkurës të shkaktuar nga stresi oksidativ. Ajo gjithashtu i lufton çrregullimet e pigmentimit dhe inflamacionit në mënyrë që të zbutë lëkurën.
I kombinuar me një kompleks të fuqishëm antioksidantë :Për shkak se çdo antioksidant ka spektrin e vet të veprimit, Vichy Laboratories janë mbështetur në një kombinim të veçantë të përbërësve aktiv plotësues për të siguruar efektivitetin maksimal ndaj stresit oksidativ, fillimisht në plakjen e lëkurës së parakohshme, rrudhave dhe humbjen e qëndrueshmërisë.
VITAMIN E Vepron si një duo me Vitamin C, secili rigjeneron tjetrin. Ajo ofron kryesisht veprime kundër ndotjes dhe është qetësuese.
Rezultati: më pak shenja të lodhjes.
NEOHESPERIDINE
Duke ardhur nga një spektër ekstrem i gjerë kundër radikalëve, ai lufton inflamacionin, parandalon dëmtimet e lidhura me rrezet UV dhe stimulon rigjenerimin e epidermës.
Rezultati: një lëkurë më e qëndrueshme, e ndritshme dhe më e butë.
ACID HIALURONIK I FRAGMENTUAR
Natyrisht i pranishëm në lëkurë, acidi hialuronik garanton hidratim të lëkurës.
Nga një madhësi e vogël, acidi hialuronik i fragmentuar depërton në shtresat e thella të epidermës dhe shkakton sintezën e molekulave të përfshira në parandalimin e plakjes së lëkurës.
Rezultati: një lëkurë e butë me një ngjyrë më rrezatuese.
Formula hipoalergjenike.
Vetëm 11 përbërës .Nuk ka aromë, nuk ka silikone.
Me qetësues dhe fortifikuese të ujit mineral Vichy.
Nuk përmban PARABEN.

PËRDORIMI
Vendoseni 4 deri në 5 pika në pëllëmbë të dorës së pastruar. Aplikoni një herë në ditë (në mëngjes ose në mbrëmje) duke përdorur me anë të gishtave në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke shmangur zonën e syve, si hap i parë i rutinës tuaj të kujdesit të lëkurës. Nuk aplikohet në buzë. Rekomandohet të përcillni me një faktor të mbrojtjes nga dielli të paktën SPF 15 para ekspozimit në diell. Ne nuk rekomandojmë përdorimin e ndonjë produkti të lëkurës gërryes ose që përmban acide të tjera (acide frutash, acid Glikolik, AHA) në të njëjtën kohë pasi kjo mund të çojë në acarim të lëkurës.

PAKETIMI
10 ml

Informacion shtesë

Sasia

10ml, 10×1.8ml, 10x2ml, 15ml, 30ml, 50ml

Forma Farmaceutike

Krem, Serum

Lloji i lëkurës

Normale të Kombinuar, Të gjitha tipet e lëkurës, Të thate

Qëllimi

Për fytyrë

Brendi

Vichy

Kujdesi Personal

Kujdesi për lëkurën

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Liftactiv Skincure + Vit. C”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *