Lactisa B Complex

Spastroje

LACTISA B KOMPLEKSA është suplement dietal i bazuar në fermentet e ushqimit, Inulin dhe Vitaminat B. Fermentet e ushqimit dhe Inulina favorizojnë balansin e florës intestinale. Vitaminat B6, B12 dhe acidi folik kontribuojnë në funksionin normal të sistemit imunitar.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Lactobacillus Acidophilus dhe Bifidobacterium lactis favorizojnë balansin e florës bakteriale intestinale.
Bacillus coahulans ndihmon në rritjen e funksionit të sistemit imunitar dhe zvogëlon bakteriet e dëmshme.
Lactobacillus bulgaricus
Është probiotik që nxjerr në pah veprimin e antibiotikëve kundër patogjenëve, përmes ndryshimit të pH brenda ambientit intestinal dhe përmes sintezës së substancave me veprim baktericid. Përveç kësaj, është në gjendje të bllokojë pjesët e ngjitjes së agjentëve infeksioz në nivel të mukozës intestinale. Veprimi i tij imunomodulator përshkruhet edhe në literaturë.

Vitaminat e grupit B dhe acidi folik
Ndihmojnë që të mirëmbajnë funksionet fiziologjike të sistemit imunitar. Ata favorizojnë prodhimin e energjisë dhe zhvillojnë veprim efekitv antioksidant.

PËRBËRËSIT
Përbërësit për një shishe: Lactobacillus Acidophils La14, Bifidobacterium lactis Bl-04, Bacillus coagulans BC513, Lactobacillus bulgaricus Lb-87, 200 mg Inulin, vitaminë B3, vitaminë B6, vitaminë B2, vitaminë B1, acid folik dhe vitamin B12.

PËRDORIMI
Doza e rekomanduar është 1 (një) dozë e vetme në ditë larg nga shujtat.

Mënyra e përdorimit
Mbajeni shishen një-dozëshe me duart e juaja;
Shtypeni kapakun fuqishëm deri në fund me të dy gishtat e mëdhenj, kështu që përmbajtja bie në tretësirë;
Tundeni mirë, largojeni kapakun dhe pijeni përmbajtjen.

Kundërindikacionet
Nuk ka efekte anësore të padëshiruara nga përdorimi i këtij produkti; shmangeni përdorimin e tij në rast të ndonjë hipersenzitiviteti në njërin ose më shumë përbërës të tij.

KUJDES
Mbajeni larg nga fëmijët nën 3 vjeç. Mos i tejkaloni dozat e rekomanduara. Suplementet nuk janë zëvendësues të dietës së ndryshme dhe të balancuar dhe mënyrës së shëndetshme të jetesës.

RUAJTJA
Të ruhen në vend të thatë të freskët në temperaturë jo më të lartë se 200 C. Të përdoren deri në afatin e shënuar në paketim.

PAKETIMI
10 shishe me nga një dozë të vetme me nga 10 ml secila.

Informacion shtesë

Sasia

10

Forma Farmaceutike

Flakona

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Erbozeta Pharmex

Vitamina & Suplemente

Probiotikët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Lactisa B Complex”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *