L-Carnitine L-Tartarate

Spastroje

L-karnitina, kur kombinohet me dietë dhe ushtrime të duhura, është krijuar për të mbështetur:
• Djegien e dhjamit
• Performancën
• Riparimin e muskujve
• Energjinë
• Rikuperimin
• Muskuj të dobët, etj.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
L-karnitina, kur kombinohet me dietë dhe ushtrime të duhura, është krijuar për të mbështetur:
• Djegien e dhjamit
• Performancën
• Riparimin e muskujve
• Energjinë
• Rikuperimin
• Muskuj të dobët, etj.

Metabolizues i yndyrave pa stimulues: L-karnitina është thelbësore për transportimin e yndyrave me zinxhir të gjatë në qelizë (mitokondria). L-karnitina ndikon te furnizimi juaj me yndyrë dhe mund të sigurojë mbështetje për ta djegur atë si lëndë djegëse, duke rezultuar në rritje të energjisë. Pa L-Karnitinë, këto yndyrna nuk mund të digjen si energji dhe në vend të kësaj transferohen në dhjam të trupit.
Performancë më të mirë të ushtrimeve fizike- L-karnitina ndihmon në shërimin e dhimbjeve muskulore pas ushtrimeve fizike, rrit prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut duke ndikuar në furnizim më të mirë të muskujve me oksigjen dhe largon lodhjen duke rritur qarkullimin e gjakut .
Përmirëson funksionin e zemrës- përdorimi i L-karnitinës ndikon në uljen e tensionit të gjakut
Përmirëson diabetin e tipit 2- L- karnitina ndikon në uljen e sheqerit tek pacientët diabetik.

PËRBËRËSIT
L-karnitinё L-tartrat, agjenti shtues: celulozë mikrokristaline, mbёshtjellёsi i kapsulës: hidroksipropil metilcelulozё, agjent anti-ngurtёsues: dioksid silikon.
Përbërësit 1 kapsulë
L-karnitinё L-tartrat 500 mg

PËRDORIMI
1 kapsulë në ditë për të rriturit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni suplementin e ushqimit si zëvendësim të një diete të shëndetshme dhe të ekuilibruar!
Ky produkt duhet të përdoret vetëm nga të rriturit. Konsultohuni me një mjek të kujdesit shëndetësor para përdorimit nëse jeni shtatzënë ose jeni duke ushqyer me gji, nëse keni një gjendje para-ekzistuese mjekësore ose jeni duke marrë ilaçe me recetë.

RUAJTJA
Ruani në një vend të paarritshëm për fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

60

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Humbje peshe

Brendi

Herb's

Humbje Peshe & Palestër

Menaxhimi i Peshës

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “L-Carnitine L-Tartarate”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *