Kvinfolic

Spastroje

Kvinofolic përbëhet nga acidi folik Quatrefolic® – forma biologjikisht aktive e formës mbizotëruese të natyrshme të folateve, Myo-Inosol dhe D-Chiro-Inositol.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Acidi folik ndihmon në parandalimin e defekteve të tubit nervor (NTDs) – defekte serioze të lindjes së palcës kurrizore (të tilla si spina bifida) dhe trurit (të tilla si anencefalia). D-Chiro-Inositol përfshihet në sintezën e androgjenit të ndërmjetësuar nga insulina, ndërsa Myo-Inositol ndërmjetëson marrjen e glukozës dhe sinjalizimin e hormonit stimulues të folikulit. Të tre përbërësit përmirësojnë pjellorinë mashkullore dhe femërore dhe ndihmojnë personat me infertilitet.
Kur duhet të përdorët:
 Sindroma e vezoreve policistike,
 Shtatzënia,
 Përmirësimi i fertilitetit,
 Diabeti i diagnostikuar gjatë shtatzënisë (diabeti gestacional),
 Dështimi i ovulimit,
 Parandaloni ndërlikimet gjatë shtatzënisë.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: 500 mg Myo-Inositol, 12.5 mg D-Chiro-Inositol dhe 250 mcg ( acid folik- Quaterfolic) (125% vlera referuese ushqyese).
Përbërësit tjerë: : xhelatinë (guaska e kapsulës), kriprat e magneziumit të acideve yndyrore (agjent anti-ngurtësues), oksid hekuri dhe titanium dioksid (ngjyrues i guaskës së kapsulës).

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë në ditë.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.
PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Brendi

Sole Pharma

Shëndeti seksual

Shtatzënia & Fertiliteti

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kvinfolic”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *