Inositol

Spastroje

Inositoli përdoret për neuropati diabeike, çrregullimin e panikut, kolesterolin e lartë, pagjumësinë, kancerin, depresionin, skizofreninë, sëmundjen e Alzheimerit, çrregullimin e deficitit të vëmendjes-hiperaktivitetit (ADHD), autizmin, nxitjen e rritjes së flokëve, një çrregullim të lëkurës të quajtur psoriazë dhe trajtimin e efekteve anësore të trajtimit mjekësor me litium.
Inositoli përdoret gjithashtu për trajtimin e gjendjeve të shoqëruara me sindromën e vezoreve policistike, duke përfshirë dështimin e ovulimit. Inositol është një lëndë ushqyese që plotëson regjimin tuaj të vitaminës B, inositoli është i nevojshëm për formimin e membranave qelizore.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Inositoli përdoret për neuropati diabeike, çrregullimin e panikut, kolesterolin e lartë, pagjumësinë, kancerin, depresionin, skizofreninë, sëmundjen e Alzheimerit, çrregullimin e deficitit të vëmendjes-hiperaktivitetit (ADHD), autizmin, nxitjen e rritjes së flokëve, një çrregullim të lëkurës të quajtur psoriazë dhe trajtimin e efekteve anësore të trajtimit mjekësor me litium.
Inositoli përdoret gjithashtu për trajtimin e gjendjeve të shoqëruara me sindromën e vezoreve policistike, duke përfshirë dështimin e ovulimit. Inositol është një lëndë ushqyese që plotëson regjimin tuaj të vitaminës B, inositoli është i nevojshëm për formimin e membranave qelizore.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 650mg Inositol.
Përbërësit tjerë: xhelatinë, miell orizi, stearat magnezi.
PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë

KUJDES
Vetëm për të rriturit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose jeni gjidhënëse apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

100

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi
Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Vitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Inositol”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *