Hepastrong Amino

Spastroje

Hepastrong Amino ndihmon mëlçinë të përpunojë yndyrat në mënyrë që ato të mos grumbullohen brenda dhe rreth mëlçisë dhe të ruajë funksionimin normal të mëlçisë. Hepastrong Amino gjithashtu zvogëlon inflamacionin brenda qelizave të mëlçisë dhe mbron mëlçinë nga dëmtimet e mundshme.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Brenda industrisë farmaceutike është shumë e zakonshme të përdoren ekstrakte bimore, edhe pse ato nuk janë në gjendje të përmirësojnë drejtpërdrejt qelizat e mëlçisë. Për të përmirësuar drejtpërdrejt qelizat e mëlçisë, është e nevojshme të përdorni ose proteina ose aminoacide. Ato janë veçanërisht të rëndësishme për funksionimin e shumë cikleve biokimike brenda trupit të njeriut. Hepastrong Amino përbëhet nga katër aminoacide që përfshihen në ciklin ure për të hequr amoniakun nga trupi – rrit proceset e detoksifikimit në qelizat e mëlçisë. Hepastrong Amino ndihmon mëlçinë të përpunojë yndyrat në mënyrë që ato të mos grumbullohen brenda dhe rreth mëlçisë dhe të ruajë funksionimin normal të mëlçisë. Hepastrong Amino gjithashtu zvogëlon inflamacionin brenda qelizave të mëlçisë dhe mbron mëlçinë nga dëmtimet e mundshme.
Kur duhet të përdorët:
– Enzimat e rritura të mëlçisë (ALT dhe AST),
– Dëmtimi i mëlçisë dhe mosfunksionimi i mëlçisë (sëmundje e mëlçisë yndyrore joalkoolike),
– Përdorimi i rregullt i ilaçeve,
– Zakonet e dobëta të ngrënies,
– Konsumi i alkoolit,
– Kontakteve me kimikate,
– Trajnime të rregullta dhe intensive.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban: 250 mg L-ornitinë, 200 mg bitartarat i kolinës, 25 mg L-metioninë dhe 25 mg L-argininë.

PËRDORIMI
Rekomandohet të merrni 1 kapsulë një herë në ditë.
Është e mundur të përsërisni trajtimin me këtë produkt dy ose tre herë në vit.
Doza mund të rritet sipas rekomandimeve të mjekut ose farmacistit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal duke shmangur rrezet direkte të diellit.

PAKETIMI
30 kapsula

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Shëndeti tretës

Brendi

Sole Pharma

Vitamina & Suplemente

Mëlçia & Detoks

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Hepastrong Amino”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *