Gotu Kola

Spastroje

Mbështet shëndetin e enëve të gjakut, rrjedhën e shëndetshme të gjakut, qarkullimin e shëndetshëm dhe vitalitetin e përgjithshëm.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Gotu Kola (Centella Asiatica) është bima e cila rritet në rajonet tropikale të botës. Është bimë shumë e rëndësishme medicinale me efekte të mira farmakologjike e cila është përdorur gjerësisht në rajonet e orientit, ndërsa në vitet e fundit po bëhet gjithnjë e më popullarizuar dhe e dobishme në botën perëndimore.
Përbërësit primar aktiv të Gotu Kola kapsulave janë: saponinet asiatikoside, madekasoside dhe acidi madasiatik.

Efektet terapeutike:
– Ka veprim neuroprotektiv;
– Zvogëlon rrezikun nga sulmi cerebrovascular;
– Përmirëson kujtesën, koncentrimin dhe mbron membranën e qelizave të trurit nga radikalet e lira, ( inhibon aktivitetin PAF);
– Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru, duar dhe këmbë;
– Përmirëson vertigon ( marramendje, zhurmë të veshëve);
– Revitalizon qelizat nervore dhe forcon funksionin e sistemit nervor;
– Ndihmon në trajtimin e insuficiencës venoze;
– Është bimë detoksikuese dhe tonik për ripërtëritjen dhe relaksimin e sistemit nervor;
– Lehtëson tinitusin;
– Parandalon çrregullimet gastrointestinale;
– Gotu Kola ndihmon në sistemin imunitar ( lodhje psikike dhe fizike).

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban 435 mg Gotu Kola Herb ( pjesët ajrore) 435 mg.
Përbërësit tjerë: Miell orizi, xhelatinë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ushqim dhe ujë ose përgatiteni si një çaj.

KUJDES
Vëmëndje: Kapsulat Gotu Kola 435 mg , rekomandohen edhe nëse pacienti përdorë në baza të rregullta acetilsalicilate ose antikoagulant dhe nuk shkakton probleme gastrointestinale por i përmirëson ato.

Mos e përdorni këtë produkt gjatë shtatzënisë dhe gjidhënjës.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodh ndonjë reaksion negativ.

RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!
Ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

60

Froma Farmaceutike

Kapsulë

Qëllimi

Kujtesa & Përqendrimi

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Gotu Kola”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *