Glukosamine Chondroin & MSM

Spastroje

Tre përbërës të fuqishëm të nyjeve në një tablet, ushqyes të përbashkët, të cilët punojnë së bashku për të mbështetur integritetin, lëvizjen dhe fleksibilitetin e nyjeve.
Përfshin glukozaminën, bllokun ndërtues të kërcit, kondroitinën për formimin e kërcit dhe MSM për mbështetjen e indit lidhës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kondroitina besohet se ndihmon trupin të mbajë lëng dhe fleksibilitet në nyje.
Glukozamina është një substancë që besohet se ndihmon në zhvillimin dhe rinovimin e kërcit (indi i fortë lidhës i vendosur kryesisht në kocka pranë nyejve në trup), dhe e mban atë të lubrifikuar për lëvizje dhe fleksibilitet më të mirë të nyjeve.
Metilsulfonilmetani (MSM) ndihmon në mbështetjen e muskujve dhe tetivave në trup.
Kondroitina, glukozamina dhe MSM është një ilaç i kombinuar që është përdorur në mjekësinë alternative si një ndihmë ndoshta efektive në trajtimin e artrozës, dëmtimit të muskujve të shkaktuar nga ushtrimet dhe çrregullimeve të tjera inflamatore të nyjave.

PËRBËRËSIT
1 tabletë përmban 750mg Glukosamin Sulfate ( 2KCL)( (nga butakët), 600mg Kondroitin Sulfat dhe 450mg MSM ( Metilsulfonilmetan).
Përbërësit tjerë: celulozë mikrokristaline (fibra bimore), karbonat kalciumi, acid stearik, natrium kroskarmelozë, stearat magnezi, glazurë ushqimi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni tre tableta dy herë në ditë me ushqim dhe ujë për 60 ditët e para. Vazhdoni me tre tableta një deri në dy herë në ditë me ushqim dhe ujë pas kësaj.

KUJDES
Vetëm për të rriturit.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Konsultohuni me një mjek të licencuar të kujdesit shëndetësor para se të përdorni këtë produkt, veçanërisht nëse jeni shtatzënë ose në gji apo merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore.
RUAJTJA
Ruani në një vend të pa arritshëm për fëmijët!
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.
Ruhet në paketim origjinal, në vend të errët, të thatë dhe të freskët.

Informacion shtesë

Sasia

120

Froma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Artriti & Nyjet

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shëndeti i kockave dhe nyjeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Glukosamine Chondroin & MSM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *