Ginkgo Biloba

Spastroje

Ginkgo (Ginkgo biloba) ekstrakt i gjethes nxit qarkullimin e gjakut në tru, ndihmon në ruajtjen e funksionit kognitiv, stimulon proceset e kujtesës dhe aftësitë mendore.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Suplementet e Ginkgo Bilobës përdoren për përmirësimin e disa problemeve shëndetësore, ku fokusi më i madh është në funksionin e trurit, qarkullim të gjakut, dhe përmirësime në të pamurit. Ginko përmbanë nivele të larta të antioksidantëve si fllavonoidet dhe terpenoidet, të cilat ndihmojnë në mbrojtjen ndaj radikaleve të lira të cilat dëmtojnë qelizën dhe mbrojnë organizmin ndaj kancerit.

Disa nga efektet pozitive të përdorimit të Ginkgo Bilobës
– Përmirësim i memories, demencë dhe sëmundjen e Alzaimerit: me përdorimin e Ginkgo Bilobës përmirësohet aftesia e të menduarit, memorja dhe aftësia për performimin e puneve të përditshme.
– Ankth
– Glaukomë: Ginkgo Biloba ndikon në përmirësimin e degjenerimit makular që shfaqet me kalimin e moshës.
– Rritje e sistemit imun: Ginkgo biloba përdoret për zvogëlim të inflamacionit te sëmundjet si: artriti, sëmundja e irritimit të zorrëve, kancer, infart dhe sëmundje kardiovaskulare.
– Përmirësim i qarkullimit të gjakut dhe zemrës: Ginkgo Biloba ka aftësi për rritjen e qarkullimit të gjakut në pjesë të ndryshme të trupit.
– Trajtimin e depresionit
– Trajtimin e dhimbjes së kokës dhe migrenës.

PËRBËRËSIT
agjentët shtues: celulozë mikrokristaline, dikalcium fosfati, pluhur i gjethes ginkgo, agjentët anti-ngurtësues: kripëra magnezi të acideve yndyrore, dioksid silikoni, agjent lustrues: hidroksipropil metilceluloza, ginkgo (Ginkgo Biloba) ekstrakt i gjethes së thatë (50:1) me maltodekstrin, agjentët lustrues: glicerinë, dyll karnauba.

Përmban 1 tabletë
Ginkgo (Ginkgo biloba) pluhur gjethesh 250 mg
Ginkgo (Ginkgo biloba) ekstrakt i gjethes së thatë (50: )
5 mg (ekstrakt ekuivalente me 250mg gjethe ginkgo)

PËRDORIMI
Për të rriturit – 1 tabletë në ditë.

KUJDES
Të ruhet larg nga fëmijët! Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Mos përdorni shtesat ushqimore si zëvendësim për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar!

RUAJTJA
Të ruhet në paketim origjinal, në vend të thatë, në temperaturë dhome!

Informacion shtesë

Sasia

30, 60

Forma Farmaceutike

Tablet

Qëllimi

Kujtesa & Përqendrimi

Brendi

Herb's

Vitamina & Suplemente

Bimor

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ginkgo Biloba”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *