Fortiks

Spastroje

FORTIX zvogëlon mundësinë e mungesës së hekurit dhe vitaminës C, dhe kështu shfaqjen e anemisë në shtatëzani, sëmundjeve kronike, humbjes masive të gjakut gjatë ciklit menstrual dhe të tjera.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Kapsulat FORTIX përmbajnë vitaminë C dhe përbërës aktiv 216,9 mg (Lipofer®) i cili përmban pirofosfat hekuri të mikrokapsuluar i cili është ekuivalent me 18 mg hekur. Hekuri me mikrokapsulim ka zvogëluar shijen metalike, bio-disponueshmërinë e lartë, ndërveprimet e kontrolluara me përbërës të tjerë, veçanërisht me vitaminën C, pa acarim të traktit digjestiv.

Efektet terapeutike:
• metabolizmi normal që jep energji,
• zvogëlimi i lodhjes dhe plogështisë,
• funksioni normal i sistemit imunitar,
• formimi normal i rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës,
• transport normal i oksigjenit në trup,
• funksion normal njohës,
• roli ne procesin e ndarjes qelizore,
• funksionimi normal i sistemit nervor,
• funksion normal psikologjik,
• formimi normal i kolagjenit për funksionin normal të enëve të gjakut, kockave, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe dhëmbëve,
• mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ,
• vitamina C rrit përthithjen e hekurit.

PËRBËRËSIT
Një kapsulë përmban: 18 mg hekur si pirofosfat hekuri dhe 66 mg vitaminë C.
Përbërësit tjerë: niseshte misri, stearat magnezi, xhelatinë dhe dioksid titani (E171).

PËRDORIMI
Të rriturit dhe fëmijët mbi 14 vjeç: një kapsulë në ditë, mundësisht me ushqimin e mëngjesit.

KUJDES
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore!
Nëse keni ndjeshmëri të lartë (alergji) ndaj disa prej përbërësve të produktit.
Nëse jeni shtatzënë, apo jeni në gji dhënie, po merrni ndonjë ilaç ose planifikoni ndonjë procedurë mjekësore, ju lutemi këshillohuni me mjekun tuaj të kujdesit shëndetësor para se të merrni ndonjë shtesë dietike.
Asnjë reaksion negativ ose efekt i toksicitetit nuk është raportuar në administrimin e dozave të përshkruara.
RUAJTJA
Të ruhet në temperaturë të dhomës deri në 250 C.
Ruani në një vend të pa arritshëm nga fëmijët!

PAKETIMI
30 kapsula xhelatinoze

Informacion shtesë

Sasia

30

Forma Farmaceutike

Kapsulë xhelatinoze

Qëllimi

Mungesa e hekurit

Brendi

Bionika Pharmaceutical

Vitamina & Suplemente

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Fortiks”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *