Folic Acid & B-12

Spastroje

Ndihmon në mirëmbajtjen e prodhimit të qelizave të kuqe të gjakut brenda kufijve normalë.
Ndihmon në ruajtjen e traktit të shëndetshëm GI.
Mbështet funksionimin normal të trurit dhe sistemit nervor.
Mbështet shëndetin e zemrës dhe nivelet normale të homocistinës.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Vitaminat B janë më të njohura për rolin e tyre në mbështetjen e shëndetshme të energjisë, por shumëzimi i shëndetshëm i qelizave, metabolizmi i energjisë dhe gjithashtu prodhimi i ADN-së mbështeten në vitaminën B-12 (e njohur edhe si cianokobalamin). B-12 gjithashtu është njohur për vetitë e tij koenzimatike dhe si mund të ndihmojë në prodhimin e qelizave të kuqe të shëndetshme të gjakut. Acidi folik përfshihet në këtë formulë sepse njihet për aftësinë e tij për të promovuar bio-disponueshmërinë e B-12. Acidi folik është një anëtar shumë i rëndësishëm i familjes së vitaminave B të nevojshme për sintezën e ADN-së dhe riparimin gjenetik. Gjithashtu është i nevojshëm për sintezën e metionines nga homocisteina dhe mund të ndihmojë për të kontribuar në funksion të shëndetshme të sistemit kardiovaskular dhe nervor.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë vegjetariane përmban folate 1665 mcg DFE ( 1,000 mcg acid folik ) dhe 1,000 mcg vitaminë B-12 ( si ciankobalamin) .
Përbërësit tjerë: miell orizi, hipromeloza (kapsulë perimesh), mund të përmbajë njërën ose të dy nga këto: stearat magnezi, silicë.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë vegjetariane në ditë me ujë. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

KUJDES
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

30

Froma Farmaceutike

Kapsulë vegjetariane

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Vitamina & Minerale

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Folic Acid & B-12”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *