Folate

Spastroje

Forma e avancuar, bioaktive e folateve.
Acidi folik është forma e folateve e krijuar nga njeriu. Folati është një vitaminë B që gjendet natyrshëm në disa ushqime. Është e nevojshme për të formuar qeliza të shëndetshme, veçanërisht qelizat e kuqe të gjakut. Folati kontribuon në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë, sintezën normale të aminoacideve, formimin normal të gjakut, funksionimin normal psikologjik, funksionimin normal të sistemit imun, reduktimin e lodhjes.

Përshkrim

PËRSHKRIMI
Acidi folik është forma e folateve e krijuar nga njeriu. Folati është një vitaminë B që gjendet natyrshëm në disa ushqime. Është e nevojshme për të formuar qeliza të shëndetshme, veçanërisht qelizat e kuqe të gjakut.
Shtesat e acidit folik mund të vijnë në forma të ndryshme (të tilla si L-metilfolati, levomefolati, metiltetrahidrofolati). Ato përdoren për të trajtuar ose parandaluar nivele të ulëta të folatit. Nivelet e ulëta të folatit mund të çojnë në lloje të caktuara të anemisë. Kushtet që mund të shkaktojnë nivele të ulëta të folatit përfshijnë dietë të dobët, shtatzëni, alkoolizëm, sëmundje të mëlçisë, probleme të caktuara të stomakut / zorrëve ose dializë të veshkave. Gratë në moshë riprodhuese duhet të marrin sasi të mjaftueshme të acidit folik ose përmes dietës së tyre ose suplementeve për të parandaluar defektet e lindjes së palcës kurrizore të foshnjave. Por shtesat e zakonshme të acidit folik nuk janë shumë efikase. Kuatrefolik ndryshon gjithçka me një formë të avancuar shkencërisht të folatit të reduktuar që mburret me qëndrueshmëri afatgjate, tretshmëri të lartë dhe bio-disponueshmëri më të mirë sesa produktet tjera. Kapsulat 400 mcg të Swanson-it japin fuqinë perfekte për ata që kanë nevojë për plotësim të moderuar ditor të folatit.

PËRBËRËSIT
1 kapsulë përmban ( si 400 mcg [6S] -5-metiltetrahidrofolat nga 800 mcg KuatrefolKc® (kripë glukozamine e (6S) -5-metiltetrahidrofolat)] 680 mcg DFE.
Përbërësit tjerë: miell orizi kafe, hipromelozë (kapsulë perimesh), stearat magnezi.

PËRDORIMI
Si një shtesë dietike, merrni një kapsulë në ditë me ujë.

KUJDES
Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose gjidhënëse, nëse merrni ilaçe ose keni një gjendje mjekësore.

RUAJTJA
Mbajeni larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Mos e përdorni nëse kapaku mungon ose është dëmtuar.

Informacion shtesë

Sasia

30

Froma Farmaceutike

Kapsulë vegjetariane

Doza

400mcg

Brendi

Swanson

Vitamina & Suplemente

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Folate”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *